ارسال به دوست  نسخه چاپي 

از مدیران کاربلد در جهت شکوفایی صنعت حمایت کنیم

صنعت شیرینی، یک هنر است و قنادان به عنوان هنرمندان این صنعت، نقش‌آفرینی می‌کنند. در سال‌های اخیر، قنادان ایرانی نشان داده‌اند که دارای توانمندی، خلاقیت و نوآوری‌های بسیاری هستند، اکنون به واسطه این امر و رشد تکنولوژی ابزارها و ماشین‌آلات تولید، صنعت قنادی در کشورمان نسبت به سال‌های قبل دچار تحولی عظیم شده است.

 

 

در چند سال اخیر شاهد تلاش قنادان و تولیدکنندگان ماشین‌آلات و ابزارآلات تولید در جهت پیشرفت قابل توجه صنف بوده‌ایم به طوری که برگزاری نمایشگاه صنعت قنادی در چند دوره، توانمندی‌ها و خلاقیت قنادان ایرانی را به تصویر کشید و نشان داد قنادان ایرانی به واسطه برخورداری از پتانسیل‌های بالا، با ورود به بازارهای صادراتی می‌توانند نامی ‌نیک از ایران بر جای بگذارند. اما در کنار توانمندی‌ها و پتانسیل‌های تولیدکنندگان یک صنعت، نقش مدیران صنف در ارتقا و توسعه آن صنعت، بی‌بدیل و غیرقابل انکار است.

خوشبختانه در صنعت نان و شیرینی، مدیرانی داریم که برای پیشرفت این صنایع از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند و با مدیریت هوشمندانه و راهکارهای نوین و ایده‌های خلاقانه، موجب رشد و تعالی صنف خود شده‌اند و علی‌رغم همه چالش‌ها و موانع، توانسته‌اند برای صنف خود افتخارآفرینی کنند.

حمایت از این افراد و مدیران کاربلد و متخصص در جهت پیشرفت و توسعه صنف و صنعت، نه تنها موجب تشویق و ایجاد انگیزه خواهد شد بلکه بسیار مهم و البته ضروری است. در سال‌های اخیر، قنادان با چالش‌ها و مشکلات بسیاری در تولید خصوصاً در تأمین مواد اولیه مواجه شدند و این اتفاق، صنعت را با بحران مواجه کرد، علی‌رغم همه موانع و مشکلات، صنعت توانمند قنادی در کشورمان توانست در این سال‌ها در سایه وجود مدیران خلاق، حمایتگر و البته متخصص، مسیر شکوفایی و تعالی را طی کند.

در کنار اینکه بسیار مهم است که در اتخاذ تصمیمات دولتی از تجربیات این مدیران بهره‌برداری شود تا از تصمیمات غیراصولی و غیرکارشناسانه‌ای که به صنف لطمه می‌زند جلوگیری شود، بسیار حائز اهمیت است که در مسیر مدیریت اصولی افراد توانمند و باتجربه که نهایتاً موفقیت صنعت کشورمان را در پی دارد، مانع‌تراشی نکنیم و به دنبال تعامل بیشتر و البته اثرگذار‌تر میان بخش خصوصی و دولتی در جهت رفع مشکلات و چالش‌های موجود و شکوفایی کشورمان باشیم. چرا که حمایت از این افراد مساوی با رشد صنعت و صنایع کشورمان خواهد بود.