ارسال به دوست  نسخه چاپي 

کوکی‌هایی که حس زندگی دارد

این روزها در صفحات مجازی شاهد فعالیت زنانی هستیم که پخت کیک، شیرینی و نان را در دستور کار قرار داده‌اند یا اینکه در این حوزه آموزش می‌دهند اما در این میان دختری جوان با 19 سال سن توانسته است با تولید انواع کوکی‌ها، کام مردم و علاقه‌مندان به کوکی را شیرین کند. نامش حورا عبدالملکی است. این دختر جوان، ساکن تهران است و کوکی‌هایی که تولید می‌کند به قدری خوش‌عطر و طعم است که انگیزه‌ای برای من شد تا گفت‌وگویی را با وی ترتیب دهم.

 

عبدالملکی در این گفت‌وگو درباره شروع فعالیتش گفت: از سیزده‌سالگی با پودرهای کیک‌ خانگی، کیک می‌پختم و به تدریج به استعدادم پی بردم. حتی در آن سال‌ها سفارش کیک هم قبول می‌کردم و یک سال من با این روش مشتری داشتم تا اینکه به پیشنهاد اطرافیانم، در کلاس‌ها و دوره‌های آکادمیک آموزشی شرکت کردم.

وی افزود: در طول این سال‌ها مشتریانم همه از طعم شیرینی‌ها و کیک‌های من راضی بودند و کم کم توانستم عملکرد خود را حرفه‌ای کنم تا اینکه در فضای مجازی فعالیت خود را گسترش دادم.

این قناد جوان با اشاره به تولید کوکی‌هایی که امروز مورد استقبال مشتریان است، گفت: به تدریج به سراغ پخت کوکی رفتم و اکنون توانایی تولید 10 مدل از جمله کوکی‌های رژیمی را دارم. خوشبختانه طعم کوکی‌های من به گونه‌ای است که از چند کافه‌‌نان بزرگ و معروف، پیشنهاد کار دارم.

وی درباره حس خود به این شغل بیان کرد: شاید باورتان نشود، من با کوکی‌های خود حرف می‌زنم و به همه آن‌ها احساس دارم و رضایت مشتریانم، این حس را تأیید می‌کند.

عبدالملکی در پایان گفت: به آینده که فکر می‌کنم، دوست دارم یک کارگاه تولیدی داشته باشم و به عنوان یک مربی فعالیت کنم.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران