ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

بودجه بخش کشاورزی، تفاوت چندانی نداشته است

معین‌الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق ادعاهایی که می‌شود، موضوع امنیت غذایی و کشاورزی در اکثر دولت‌ها مورد غفلت واقع شده و در دولت اخیر هم گاهی به بخش کشاورزی کمتر توجه شده است.

 

 

وی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: انصافاً در دولت سیزدهم در چند ماه اخیر، توجه دولت به بحث‌های زیرساختی کشاورزی بهتر شده است و پرداخت مطالبات هم جزو همین موارد بوده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: هم‌اکنون در حوزه‌ کالاهای اساسی، ثباتی مشاهده می‌شود که به دلیل تلاش مسئولان در وزارت جهاد کشاورزی و نشان‌دهنده عزم مسئولان است.

سعیدی با اشاره به بخش کشاورزی در بودجه سال 1403 گفت: متأسفانه بخش کشاورزی در بودجه سال 1403 هم مغفول مانده و توجه چندانی به آن نشده است. الگوی کشت و مکانیزاسیون منابع، جدی دیده نشده است و تا وقتی که به امنیت غذایی توجه نکنیم، امنیت ملی هم به مخاطره می‌افتد.

وی اضافه کرد: رشد بودجه بخش کشاورزی هم مانند سال‌های قبل است و تفاوت چندانی ندارد. جلسه‌ای را با وزیر داشتیم و پیشنهادهایی را هم ارائه کردیم و امیدواریم بخشی از ناترازی‌ها را در قانون بودجه سال 1403 جبران کنیم.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران