ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

زنجیره گندم، آرد و نان، متولی و نظارت ندارد!

اعظمی ساردویی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مبنای ما برای قیمت‌گذاری، آن چیزی است که شورای قیمت‌گذاری تعیین می‌کند اما متأسفانه دولت توانایی پرداخت آن را ندارد.

 

وی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: ظاهراً دولت عجله‌ای برای اعلام نرخ خرید تضمینی ندارد و تا سه ماه قبل از آغاز فصل برداشت، فرصت دارد که نرخ خرید تضمینی گندم را اعلام کند.

این نماینده مجلس افزود: این موضوع مهم است چرا که کشاورز باید بتواند از مهرماه برنامه‌ای برای کشت داشته باشد بنابراین ما کماکان پیگیر اعلام نرخ دقیق هستیم.

اعظمی ساردویی در ادامه با اشاره به اینکه زنجیره گندم، آرد و نان متولی دارد اما رصد و نظارت‌ها صحیح نیست، اظهار کرد: هر یک از اجزای این زنجیره، مسئولیت‌هایی را بر عهده دارند و هر یک بر اساس وظایف خود، نظارت‌هایی را نیز عهده‌دار هستند اما موافق آن هستم که در این حوزه، دوگانگی وجود دارد و توزیع گندم از سیلوها تا توزیع آرد بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و شرکت‌های تابعه آن است.

وی درباره تشکیل وزارت بازرگانی تصریح کرد: تشکیل وزارت بازرگانی، برابر قتل عام سازمان‌های زیرمجموعه و قانون انتزاع بود و ما بسیار از رئیس محترم مجلس سپاسگزار هستیم که تشکیل وزارت بازرگانی را به تأخیر انداخت.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران