ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نظارت بر دوره‌های آموزشی، بیشتر شود

جواد خدادادی، مدرس قنادی گفت: متأسفانه افرادی فاقد تجربه آکادمیک در فضای مجازی و به عنوان بلاگر اقدام به آموزش در حوزه شیرینی و کیک می‌کنند که منجر به نارضایتی هنرجویان شده‌اند.

 

وی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: آموزش، موضوعی ساده‌ نیست که بتوان راحت از کنار آن گذشت و با چند مدل رسپی، ادعای مربیگری نمود. متأسفانه افرادی که در این دوره‌ها حضور می‌یابند، اغلب ناراضی هستند و هیچ ثمره‌ای برای آن‌ها نداشته است.

خدادادی با اشاره به اینکه دوره‌های آموزشی باید هنرجو را به مسیر اشتغال‌زایی هدایت کند، اظهار کرد: وقتی هنرجو در یک دوره آموزشی شرکت می‌کند، باید بتواند هرآنچه را برای حضور در بازار کار نیاز دارد، به دست آورد در غیر این صورت نمی‌تواند موفق باشد. این نکته‌ای است که من در دوره‌های آموزشی خود به آن عمل می‌کنم و هنرجویان با تمام نکات کلیدی و هرآنچه نیاز دارند، آشنا می‌شوند.

این مدرس قنادی اضافه کرد: به نظر می‌آید اطلاع‌رسانی و نظارت بر برگزاری دوره‌های آموزشی کافی نیست و نهاد‌های نظارتی عملکردی بسیار محدود دارند.

وی در ادامه درباره دوره‌های آموزشی خود گفت: خوشبختانه تا کنون شمار زیادی از هنرجویان من وارد بازار کار شده‌اند و این یعنی دوره‌های من در مسیر صحیح قرار دارد. ورکشاپ‌هایی که ما در استان‌های مختلف از جمله تهران برگزار کردیم، بین 6 تا 15 نفر هنرجو دارد.

خدادادی در پایان گفت: خوشبختانه به سمت مسیری می‌رویم که بهداشت رعایت می‌شود و روز به روز مسیر سلامت را طی می‌کنیم.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران