ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت مجلس:

مجلس از تولید آرد کامل حمایت می‌کند

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: تغذیه مردم باید تغذیه سالم باشد و مجلس هم از موضوع اشاعه و فرهنگسازی تولید آرد کامل حمایت می‌کند.

 

دکتر سیدمحمد پاکمهر در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: نظارت بر محصولات کشاورزی به لحاظ درصد سمومی که امروز استفاده می‌شود و محصولات تراریخته، در حوزه امنیت غذایی بسیار مهم است. این موضوعات، دامنه فعالیت وزارت بهداشت را سنگین‌تر کرده است.

وی ادامه داد: شورای عالی امنیت غذایی، در برنامه هفته توسعه هم با جدیت به این موضوع ورود کرده است بنابراین تغذیه سالم و محصولات سلامت‌محور در سفره مردم، بسیار حائز اهمیت است.

پاکمهر با تأکید بر اینکه کالای مهم و مؤثر در سفره مردم، نان است، اظهار کرد: بسیاری از کمبودهای موجود در نان، ناشی از سبوس‌گیری است که باید جبران شود و آنچه امروز مورد نظر است، توجه وزارت بهداشت به مقوله آرد و نان کامل است که با جدیت، پیگیر این موضوع است. باید مردم بدانند نان سبوس‌دار امروز یکی از ملزومات مورد نیاز بدن است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: به عنوان یک پزشک، از تولید آرد کامل و نان کامل حمایت می‌کنم چرا که در این نوع نان، انواع مواد مغذی و مورد نیاز بدن وجود دارد. حتی اگر می‌خواهیم املاح مورد نیاز بدن را تأمین کنیم، نان بهترین منبع غذایی است و مردم باید به سمت این نوع نان گرایش پیدا کنند.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران