ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نماینده مردم شهرکرد در مجلس:

دولت و مجلس با تعامل، بودجه را تنظیم کنند

احمد راستینه، نماینده مردم شهرکرد در مجلس گفت: واقعیت این است که حل مسائل جامعه به جز در مسیر تعامل و هم‌افزایی بین بخشی، اتفاق نمی‌افتد.

 

 

وی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: دولت در اجرای قانون، سلیقه‌ای عمل می‌کند حال آنکه دولت و مجلس باید تعامل و هم‌افزایی را وظیفه خود بدانند. هرقدر که ما به نقطه دقیق و درست دست پیدا کنیم، حل مسائل جامعه بهتر انجام می‌شود و مشکلات مردم سریع‌تر رفع خواهد شد.

راستینه ادامه داد: امروز می‌دانیم که کسری بودجه، ام‌الخبائث است بنابراین نباید به سمت کسری بودجه برویم، اوضاع را باید درست تعریف کنیم، دولت باید درباره منابع خود تعاریفی درست را ارائه کند و مجلس هم نباید بار اضافی برای دولت تکلیف کند.

این نماینده مجلس افزود: جبران کسری تراز عملیاتی، مهار نقدینگی و حرکت به سمت رشد تولید، جزو نقاط تعامل میان دولت و مجلس است و امیدواریم با این مشکلات نقدینگی، گام‌های جدی‌تر برداشته شود.

راستینه با اشاره به تأمین بودجه برای پرداخت وجوه گندم‌کاران گفت: در برخی از شرایط، مانند آنچه برای تولید گندم در سال پیش اتفاق افتاد و به لطف خدا برداشت گندم قابل توجه بود و از سوی دیگر در موضوع امنیت غذایی که دولت اعلام کرده بود ایجاد انگیزه برای کشاورزان برای جبران کسری ذخایر استراتژیک کشور ضروری است، ما 150 هزار میلیاد تومان اعتبارات پرداخت کردیم که نیاز است دولت و مجلس در تنظیم بودجه به گونه‌ای عمل کنند که در مقاطع مختلف، نیاز به متمم بودجه نباشد.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران