ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نماینده مردم خاش در مجلس:

نظارت‌ بر واحدهای نانوایی تشدید شود

چندی پیش مطلبی در فضای مجازی و از سوی رسانه‌ها منتشر شد که برای خرید نان در استان سیستان و بلوچستان، حد نصاب در نظر گرفته شده است و به هر شخص در طول روز بیش از 7 قرص نان تخصیص داده نمی‌شود.

 

در همین راستا اسماعیل حسین‌زهی، نماینده مردم خاش در مجلس به خبرنگار نگاه هستی گفت: نان قوت غالب در استان سیستان و بلوچستان است اما طرح هوشمندسازی که دولت در دستور کار قرار داده، در استان سیستان و بلوچستان پاسخگوی نیاز مردم نیست چرا که به دلیل افزایش قیمت گوشت و برنج، مصرف نان بیش از گذشته مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

وی افزود: در استان سیستان و بلوچستان، مردم در سه وعده نان می‌خورند لذا محدودیت خرید نان برای مردم این استان، سنجیده نیست و ما از دستگاه نظارتی با جدیت خواستار رفع این مشکل هستیم. همچنین از مسئولین در شورای آرد و نان و نیز فرمانداران می‌خواهیم که نظارت بر واحدهای نانوایی را تشدید کنند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: متأسفانه صف نانوایی در کنار صفوف بنزین و سوخت، خیلی طولانی است و این برای مردم، چالش‌زا شده است و ما انتظار داریم با توجه به طرح هوشمندسازی که ما هم موافق اجرای آن هستیم، به وضعیت مردم در خرید نان رسیدگی شود.

حسین‌زهی در پایان گفت: یکی از موضوعاتی که نیاز به توجه دارد، موضوع حمل آرد است که به دلیل پهناور بودن استان، کارخانه‌ها را متحمل هزینه بسیار می‌کند.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران