ارسال به دوست  نسخه چاپي 

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم خبر داد:

انعقاد قرارداد با اتحادیه محصولات پروتئینی

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم گفت: نزدیک به ۱۶ سال در اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم در خدمت همکاران بودم اما بر اساس قانون، به طور متناوب و متوالی دیگر نمی‌توانم در این اتحادیه در سمت ریاست فعالیت داشته باشم هرچند همچنان در کنار همکاران هستم.

 

محمدجواد کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: در این ۱۶ سال، اتفاقات بسیار خوبی برای مجموعه نان‌های فانتزی اتفاق افتاد و اگر بخواهم از ابتدا این تحول را بررسی کنم، مهم‌ترین اقدام در حوزه رسته‌ها بود که تنوع ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه موضوع آموزش از جمله اقدامات ماندگار در اتحادیه حجیم و نیمه‌حجیم است، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم در حوزه آموزش، آشنایی با آکادمی ملی نان آلمان بود که منجر به پیشرفت در تولید نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم در کشور شد. اگر امروز تنوع نان در کشور حرف اول را می‌زند، به دلیل دوره‌های آموزشی در کشور آلمان است که همکاران از نزدیک با شرایط تولید نان سایر کشورها آشنا شدند. اکنون تفاوت در شیوه نانوایی نسبت به گذشته در سراسر کشور مشهود است که نشان می‌دهد ما در حوزه آموزش موفق بوده‌ایم.

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم با تأکید بر اینکه آزادسازی منجر به رضایتمندی نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم شده است، اظهار کرد: گرچه طرح آزادسازی در ابتدا مانند شوکی برای همکاران ما بود اما بعضی شرایط به گونه‌ای رقم خورد که نانوایان حجیم و نیمه حجیم از قید و بند سهمیه آزاد شدند و بازار رقابتی ایجاد شد.

کرمی در ادامه درباره تعیین نرخ در حوزه نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم گفت: از ابتدا تعیین نرخ واحد‌ها از سوی واحد نانوایی و با توجه به موقعیت جغرافیایی آن تعیین می‌شد تا نرخ نان با توجه به شرایط اقتصادی آن منطقه مشخص شود. از سوی دیگر در اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم، قیمت‌گذاری دستوری نیست که این یکی از کارهایی بود که در دوره ما انجام شد.

وی در بخش دیگری از گفته‌های خویش به انعقاد قرارداد با اتحادیه محصولات پروتئینی اشاره کرد و افزود: قراردادی با اتحادیه محصولات پروتئینی منعقد شده است تا آن دسته از واحد‌هایی که در فضایی بیش از ۴۰۰ متر فعالیت می‌کنند، بتوانند در دو رشته قنادی و نانوایی و البته پروتئینی فعالیت کنند که این اقدام باعث بهبود شرایط فعالیت همکاران ما شده است.

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم اضافه کرد: اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم در سراسر دوران فعالیت ما از جمله اتحادیه‌های فعال بود و در تمامی نمایشگاههای داخلی و خارجی حضور داشتیم تا بتوانیم شرایط بهتری را برای نان کشور رقم بزنیم.

کرمی در پایان خطاب به همکاران خود گفت: از همکارانم که در طی این ۱۶ سال بنده را تحمل کردند، حلالیت می‌طلبم و همواره در کنار آن‌ها برای توسعه نان کشور خواهم بود.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران