ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی:

دولت موضوع آرد و نان را به بازی نگیرد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع آرد و نان، موضوعی حساس است که دولت باید برای رفع چالش‌هایی که در زنجیره تأمین نان مردم وجود دارد، تدابیر لازم را اتخاذ کند.

 

علیرضا پاک‌فطرت در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی با اشاره به اینکه استان فارس یکی از مهم‌ترین قطب‌های تولید گندم در کشور است، بیان کرد: در استان فارس، کارخانه‌های مهم به فعالیت مشغول هستند که یکی از آن‌ها کارخانه آرد خوشه فارس است. در سال‌هایی که شهردار شیراز بودم، از این کارخانه بازدید کردم و به جرأت می‌توان گفت جزو کارخانه‌های نمونه در سطح کشور است که در آن سال‌ها فرصت صادراتی هم برای این کارخانه فراهم بود.

وی بر لزوم توجه به معیشت نانوایان تأکید کرد و افزود: با توجه به اهمیت آرد و نان در کشور، دولت باید شرایط معیشت نانوایان را به گونه‌ای فراهم کند که نان تولید شده به عنوان نان خشک به دامدار تحویل داده نشود!

این نماینده مجلس ادامه داد: اکنون شرایط معیشت مردم هم مطلوب نیست و من شنیده‌ام که گاهی مردم نان نصفه خریداری می‌کنند! با آرد و نان نمی‌شود بازی کرد و انتظار ما از دولت، دقت نظر کافی در این زمینه است.

به گفته پاک‌فطرت، دولت باید هوشمندانه عمل کند و این سوبسیدی که پرداخت می‌شود، بسیار در زنجیره تولید نان اهمیت دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: دولت، در زمینه آرد، نان و سوخت باید با حساسیت عمل کرده و اوضاع را رصد کند تا بیش از این زیانی متوجه مردم نشود.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران