ارسال به دوست  نسخه چاپي 

افتتاح سیلوی هوشمند کارخانه آرد شفق

در شهریورماه سال جاری همزمان با گرامیداشت هفته دولت، سیلوی ۴۰ هزار تنی کارخانه آرد شفق در بخش زرینه شهرستان دیواندره با حضور پیمان اسکندری رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، مهدی رمضانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان و جمال صالحی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کردستان افتتاح شد.

 

اسکندری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در مراسم افتتاحیه این پروژه ۲۵۰ میلیارد ریالی اظهار کرد: این سیلوی ذخیره‌سازی گندم با مساحت ۱۵ هزار متر مربع، زمینه اشتغال پایدار ۱۲ نفر را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: با افتتاح این سیلو، نیاز ذخیره‌سازی شهرستان دیواندره تکمیل خواهد شد. در واقع این شهرستان، قطب تولید گندم استان کردستان است و ما با توجه به این موضوع، حمایت‌های لازم را جهت افتتاح این سیلو در دستور کار قرار دادیم.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، با توجه به موضوع آزادسازی، انتظار می‌رود ظرفیت سیلو در استان کردستان تکمیل شود.

اسکندری افزود: تأمین گندم مناسب خوراک کارخانه آرد، عرضه محصول باکیفیت با قدرت انتخاب مواد اولیه، تثبیت امنیت غذایی با توجه به اهمیت استراتژیک آرد و نان و امکان اجرای طرح‌های فراورده‌های غلات با ایجاد زیرساخت سیلوی ذخیره‌سازی گندم، از جمله مزایای این طرح است.

وی اضافه کرد: سازمان جهاد کشاورزی از توسعه طرح‌های کشاورزی از جمله گلخانه، حمایت ویژه می‌کند و با توجه به ظرفیت‌های استان، می‌طلبد در شهرستان‌های مختلف، این مهم در اولویت قرار داده شود.

اسکندری یادآور شد: افتتاح این سیلوی بتنی، نقش بسزایی در اشتغال‌زایی در استان کردستان خواهد داشت.

در ادامه، جمال صالحی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کردستان هم درباره افتتاح این سیلوی ۴۰ هزار تنی گفت: این سیلوی بتنی، از تکنولوژی روز و هوشمند برخوردار است و نقش بسزایی در کاهش هزینه‌ها برای نگهداری مطلوب از گندم خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: ما در راستای ساخت و افتتاح این سیلو، حمایت از پروژه را در دستور کار قرار دادیم که نخستین مرحله، عقد قرارداد برای ذخیره‌سازی گندم بود تا بدین ترتیب شرایط مناسب برای فعالیت این سیلو، فراهم گردد.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران