ارسال به دوست  نسخه چاپي 

نوآوری در محصولات، ماکارونی را در مسیر جدید قرار می‌دهد

ماکارونی خشک سنتی، معمولاً از خمیر بدون خمیرمایه متشکل از گندم دوروم آسیاب شده و آب یا تخم مرغ تهیه می‌شود که به ورقه‌ها یا شکل‌های مختلف تبدیل می‌شود.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از Bakingbusiness، در حالی که قفسه فروشگاهها همچنان با محصولات ماکارونی سنتی پر میشود، تولیدکنندگان ماکارونی اخیراً نوآوریهایشان را افزایش داده و از مواد اولیه و تکنیکهای کاربردی جایگزین برای پاسخگویی به تغییر رفتارهای غذایی مصرفکننده استفاده میکنند.

محققان دانشگاه عبری اورشلیم، هفته گذشته از تکنیکی برای تولید ماکارونی پردهبرداری کردند که میتواند برای تغییر شکل ماکارونی پس از جوشاندن به کار برده شود. به عنوان بخشی از این تکنیک، محققان گفتند که ماکارونی به صورت ورقههای مسطح تولید و در جعبههایی با حجم کم بستهبندی میشود اما پس از جوشاندن، این محصول به شکلهای حجیمتر مانند پاپیون در میآید. به گفته محققان، ماکارونی با بستهبندی مسطح به تولیدکنندگان اجازه میدهد تا به طور موثرتری محصولات را بستهبندی کنند و در عین حال فضای خالی موجود در بستهبندی را به حداقل برسانند.

 

استفاده از عدس

Global Food and Ingredients( GFI)، یک شرکت کانادایی تولیدکننده مواد غذایی و مواد گیاهی نیز اعلام کرد که Bentilia، برند ماکارونی تهیه شده با عدس را خریداری کرده و مجموعهای کامل از محصولات بدون گلوتن را ارائه میکند.

محصولات Bentilia که در سال 2014 از سوی Alnoor Sheriff تأسیس شد، تماماً از آرد عدس تهیه میشوند. Bentilia همچنین خط تولید محصولات پاستا Zimmunity را ارائه میکند که شامل مواد مغذی و اختصاصی مانند قارچ، کلم پیچ، کلم بروکلی و اسفناج است. محصولات Bentilia از طریق چندین کانال تخصصی سلامت و تندرستی در کانادا و ایالات متحده و همچنین از طریق وبسایت، آنلاین به مصرفکننده فروخته میشود.

دیوید هانا، مدیر اجرایی GFI گفت: ما معتقدیم که خرید برندBentilia ، ما را در موقعیت بسیار خوبی قرار میدهد تا سهم قابل توجهی از بازار را به دست آوریم.

مجموعه محصولات Bentilia نه تنها دارای تاییدیه سلامت است بلکه ما همچنین معتقدیم که میتواند کیفیت طعمی خوبی را نیز ارائه نماید.

کمپانی GFI اعلام کرده که آرد عدس قرمز که عنصر اصلی محصولات Bentilia است، در مراکز فراوری خودشان در غرب کانادا تولید میشود.

 

استفاده از کرنزا

کمپانی Patagonia Provisions با برند مواد غذایی تحت عنوان Patagonia، در ماه فوریه اعلام کرد که در حال اضافه کردن یک ماکارونی ارگانیک فوسیلی است که با کرنزا، یک دانه چندساله که از علف گندم ​​به دست میآید، تولید میشود. پاستا فوسیلی با ترکیب آرد سمولینا و کرنزا درست میشود.

به گفته این کمپانی مستقر در کالیفرنیا، استفاده از کرنزا به دلیل سازگاری با آب و هوا انتخاب شده است و از آنجایی که کرنزا دانهای چندساله است، ریشههای آن در طول سال در یک مکان زنده میماند و نیازی به کاشت سالانه نیست. همچنین این غله نسبت به گندم آب کمتری مصرف میکند و نیازی به خاکورزی ندارد.

یکی از بنیانگذاران و رئیس  Patagonia Provisionsگفت: ما هیجانزده هستیم که باز هم به یافتن راههای ابتکاری خوشمزه برای کمک به شناخته شدن و استفاده از کرنزا کمک کنیم. این ماکارونی جدید ما که سرشار از طعم آجیلی و بافت نرم و دلپذیر است، تقریباً در هر دستور غذایی گیاهی یا گوشتی، از جمله پخت ماکارونی و سالاد پاستا، به خوبی عمل میکند.

همچنین در ماه فوریه، Banza، تولیدکننده غذاهای ساده و تهیه شده از نخود، Banza Cascatelli را با همکاری کمپانی Sporkful عرضه کرد که نسخهای بهتر و بدون گلوتن از شکل جدید ماکارونی این کمپانی است و این محصول جدید، فواید تغذیهای مشابه با سایر ماکارونیهای Banza را ارائه میکند یعنی حاوی ۲۰ گرم پروتئین و ۸ گرم فیبر در هر وعده است.