ارسال به دوست  نسخه چاپي 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی:

تأمین گندم کیفی لازمه‌ امنیت غذایی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: استان مرکزی از جمله استان‌هایی است که در تولید گندم خودکفا است. در سال گذشته 300 هزار تن تولید گندم در این استان رقم خورد که 160 هزار تن آن مصرف داخل استان بود و الباقی به سایر استان‌ها ارسال شد.

 

صفری در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: نکته‌ قابل توجه در تولید نان باکیفیت، تولید گندم باکیفیت است و ما سعی کردیم با استفاده از رقم‌های مناسب و سازگار با اقلیم استان، به نحوی عمل کنیم که گندم خبازی مناسب باشد. از سوی دیگر بر اساس قانون انتزاع، وظایفی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و سازمان متبوع آن است بنابراین تصدی‌گری و تعداد نانوایی‌ها بر عهده‌ سازمان جهاد کشاورزی است. همچنین با فعالیت سامانه نانینو درصدد برآمدیم تا تعداد را افزایش داده و شفاف‌سازی را در دستور کار قرار دهیم تا جایی که استان مرکزی رتبه اول را در موضوع تعداد واحدهای نانوایی دریافت کرد.  

به گفته‌ وی، چرخه نظارت بر تولید نان استان مرکزی در راستای اهمیت امنیت غذا و سلامت غذا است که وزارت بهداشت هم بر آن تأکید کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در ادامه درباره نهضت احیای نان کامل اظهار کرد: در استان مرکزی تمامی دست اندرکاران درصدد برآمدند تا نهضت احیای نان کامل در دستور کار قرار بگیرد که خوشبختانه با هم‌افزایی استاندار محترم و تلاش‌های مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان، در کنار یکدیگر توانستیم نان کامل را در استان مرکزی احیا کنیم.

صفری در پایان گفت: اکنون استان مرکزی پایتخت احیای نان کامل است و ما با اقناع‌گری و اطلاع‌رسانی مصرف نان کامل درصدد برآمدیم تا فرهنگ‌ مصرف نان کامل در استان اشاعه پیدا کند. خوشبختانه در حال حاضر استان مرکزی به الگویی برای تولید نان کامل در سراسر کشور تبدیل شده است و استانداران در بسیاری از استان‌های کشور خواستار تولید نان کامل هستند.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران