ارسال به دوست  نسخه چاپي 

قائم مقام ستاد اقتصاد دانش‌بنیان غذا و کشاورزی در گفت‌وگوی اختصاصی:

در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت غذا، محدودیتی نداریم

قائم مقام ستاد اقتصاد دانش‌بنیان غذا و کشاورزی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ستاد اقتصاد دانش‌بنیان غذا و کشاورزی درصدد آن است که دیدگاه سنتی به غذا و کشاورزی را تغییر دهد و در همین راستا رویدادی در بهمن‌ماه 1402 برگزار کردیم که در آن حدود 49 شرکت برتر دعوت شدند که در نهایت منجر به تعاملی میان شرکت‌ها شد و در نهایت به تغییر دیدگاه مسئولان انجامید.

 

ارژنگ جوادی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار نگاه هستی گفت: با تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان، در نهایت سهم این شرکت‌ها در اقتصاد دانش‌بنیان و تولید ناخالص ملی افزایش خواهد داشت.

وی افزود: در ستاد اقتصاد دانش‌بنیان، پاویون اختصاصی ایجاد کرده‌ایم که طی آن از 10 شرکت دانش‌بنیان برتر برای هوشمند‌سازی بخش کشاورزی دعوت کردیم تا آخرین فناوری‌های خود را در بعد سخت‌افزار و نرم‌افزار ارائه کنند.

قائم مقام ستاد اقتصاد دانش‌بنیان غذا و کشاورزی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: یکی دیگر از دستاوردهای بزرگ ما این بود که در این رویداد نشان دادیم شرکت‌های بخش کشاورزی چقدر می‌توانند در اقتصاد کشور تأثیرگذار باشند.

جوادی در بخش دیگری از گفته‌های خویش درباره حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: ستاد مشکلی در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ندارد اما شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری باید زیرساخت‌های لازم را داشته باشند و اگر شرکت‌های دانش‌بنیان دارای شرایط لازم باشند، ما از آنان حمایت می‌کنیم.

وی در ادامه درباره روش‌های ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان با ستاد مذکور بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان در سامانه وزارتخانه ثبت‌نام کرده و فرم پروپوزال مربوط به کتاب غذا و کشاورزی را تکمیل کنند، پس از بررسی اطلاعات، این شرکت‌ها بر اساس اولویت رسیدگی‌ها در دستور کار قرار گرفته و به ستاد غذا و کشاورزی جهت دریافت تسهیلات ارجاع داده می‌شوند.

قائم مقام ستاد اقتصاد دانش‌بنیان غذا و کشاورزی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پایان گفت: حوزه غذا و کشاورزی، حوزه‌ای بسیار امنیتی و مهم برای کشور است و هر کاری که انجام دهیم، می‌تواند در معیشت، آرامش و سلامت مردم بسیار مؤثر باشد بنابراین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نشان داد با ایجاد این ستاد در این حوزه، می‌خواهد فعالیت‌های جدی انجام دهد.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران