ارسال به دوست  نسخه چاپي 

معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت:

برگزاری نمایشگاه‌ها، عاملی مؤثر در رشد صنعت غذا

معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: نمایشگاه آگروفود در رده‌ پنجم نمایشگاه‌ها به لحاظ کیفیت، افزایش شرکت‌کنندگان و حضور تجار خارجی قرار دارد.

 

 

محمد ضیغمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در واقع صنعت غذای کشور، مزیت‌های رقابتی قابل توجهی در تولید و صادرات دارد. در نمایشگاه ایران اکسپو هم نمایندگان صنعت غذا حضوری پررنگ داشتند و این نشان‌ می‌دهد که ما در بحث صادرات و کیفیت صنایع غذایی، پتانسیلی بالا داریم.

وی افزود: شرکت‌های خارجی هم به لحاظ ماشین‌آلات و صنایع و افزایش کیفیت، نقشی بسزا دارند. از سوی دیگر حضور کشورهایی مثل آلمان در حوزه بسته‌بندی صنعت غذا بسیار اثرگذار است.

رئیس سازمان توسعه تجارت اضافه کرد: صنعت غذا به دلیل تأثیری که بر امنیت غذایی مردم دارد، در چند سال اخیر رشدی قابل توجه داشته است و یکی از دلایل موفقیت آن، برگزاری نمایشگاه‌هایی با مضمون صنعت غذا است.

ضیغمی در پاسخ به سؤال خبرنگار نگاه هستی درباره مشوق‌های حمایتی از تولیدکنندگان صنعت غذا بیان کرد: ما بسته‌ها و مشوق‌های صادراتی را در بخش خرد برای شرکت در نمایشگاه‌ها در دستور کار داریم و امیدواریم سازمان برنامه و بودجه بتواند ما را در این راستا حمایت کند.

معاون وزیر صمت در پایان گفت: تمام صنایع خرد از جمله صنعت غذا مشمول حمایت جدی می‌شوند و در کنار آن تمام صنایع از جمله دانش‌بنیان‌ها نیز هستند.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران