ارسال به دوست  نسخه چاپي 

اکین، قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین سازنده دستگاه‌های آزمایشگاهی و بهبوددهنده در ترکیه

محمد رحمتی، مدیر بازرگانی شرکت پویان صنعت در نمایشگاه IDMA ترکیه گفت: این شرکت، تأمین‌کننده قطعات یدکی کارخانه‌های آردسازی و نماینده رسمی شرکت اکین ترکیه است که دستگاه‌های آزمایشگاهی را برای کارخانه‌های آردسازی با استاندارد CE اروپایی تولید می‌کند.

 

وی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: برند اکین 22 سال سابقه فعالیت در این حوزه را دارد. این برند، نماینده آنزیم برند NOVO و DSM در ترکیه است.

رحمتی اضافه کرد: تمامی دستگاه‌های تولید شده این شرکت به 15 کشور دنیا صادر می‌شود و در ایران هم بسیاری از دستگاه‌های این شرکت نصب و راه‌اندازی شده است.  

مدیر بازرگانی شرکت پویان صنعت درباره مشکلات در مسیر واردات گفت: ما هیچ مشکلی برای واردات دستگاه‌ها نداریم اما به دلیل مشکلات صنعت آرد، قدرت خرید کارخانه‌ها پایین است و به همین دلیل ما امتیازاتی از اکین گرفته‌ایم تا بتوانیم اعتبارات یورویی و ریالی به مشتریان بدهیم.

وی ادامه داد: کارخانه‌هایی که بیشتر تمایل به تولید آرد حواله‌ای دارند، رغبت زیادی به خرید دستگاه SD Matic یا دستگاه اندازه‌گیری آسیب نشاسته دارند و کارخانه‌هایی که تمایل به فروش آرد آزاد یا صنف و صنعت دارند، تمایل زیادی به خرید دستگاه‌های رئولوژی (اکستنسوگراف و فارینوگراف) نشان می‌دهند.

مدیر بازرگانی شرکت پویان صنعت با بیان اینکه نمایشگاه IDMA بسیار باکیفیت است و بازدیدکنندگان خارجی از بازدیدکنندگان ترک بیشتر هستند، گفت: کشور ترکیه، میزبانی بسیار خوب برای حضور شرکت‌هایی از دیگر کشورها است.

رحمتی اضافه کرد: از جمله دستگاه‌های ما، دستگاه NIT است که خوشبختانه این دستگاه مورد توجه است. این دستگاه با تکنولوژی روز عرضه شده و به طور قابل توجهی در کیفیت آرد تأثیر دارد و مورد رضایت کارخانه‌های آرد است.

وی در پایان گفت: اکین، قدیمی‌ترین و قوی‌ترین سازنده بهبوددهنده در کشور ترکیه است و در زمان فروش دستگاه‌ها نیز درباره نحوه تولید آرد و بهبوددهنده، آموزش‌های جامع ارائه می‌کند.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران