ارسال به دوست  نسخه چاپي 

فاصله و شکاف میان صنعت آسیابانی ایران و دنیا

کارخانه آرد گندمین باختر، در استان کرمانشاه در شهرستان سنقر قرار دارد. این کارخانه در سال 1370 تأسیس شده است و با ظرفیت سالانه 45 هزار تن به تولید انواع آرد می‌پردازد. تکنولوژی و ماشین‌آلات این کارخانه از کشور ترکیه و ایران تأمین شده است.

 

همچنین این کارخانه دارای سیلو به ظرفیت 30 هزار تن است و با توجه به اینکه مرکز خرید تضمینی گندم است، در تمام فصل خرید در اختیار کشاورزان است. این کارخانه توانایی تولید آرد منطقه کرمانشاه و سنقر را دارد.

میلاد حبیبی، مدیرعامل شرکت آرد گندمین باختر گفت: با توجه به مشکل هزینه‌های روزافزون تولید در سال‌های 1401 و 1402 و از طرفی اینکه دستمزد بر مبنای هزینه‌های تولید نبوده است، واحد‌های تولیدی با زیان مواجه شده‌اند و از طرفی کارخانه‌های تولید آرد در فصل گرما با انباشتگی سبوس در واحدها در سال 1401 و 1402 مواجه بودند.

وی اضافه کرد: بسیاری از واحد‌ها با خرابی سبوس و آلودگی آن و عدم خرید آن از سوی حواله‌بگیران در سامانه و عدم پاسخ از سوی مسئولین مواجه شده‌اند.

مدیرعامل شرکت آرد گندمین باختر در ادامه درباره رصد گندم‌های تحویلی از اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان گفت: در خصوص گندم‌های تحویلی از اداره کل غله و بازرگانی، میانگین افت مفید و غیر‌مفید ۳ درصد محاسبه می‌شود و گندم‌های داخلی با توجه به آب و هوا و خاک در هر منطقه متفاوت است و در کل آسیابانان با افت بالاتری گندم را تحویل می‌گیرند.

حبیبی در ادامه درباره چالش‌ها و مشکلات آسیابانان بیان کرد: از مسئولین و انجمن صنفی خواهشمندم در خصوص مشکلات موجود برای این صنعت که با وجود تحریم و افزایش روزانه هزینه تولید بدون کوچک‌ترین کاستی فعالیت خود را ادامه داده، فکر و کمکی کنند تا مشکلات آسیابانان برطرف شود.

وی در ادامه درباره ذخیره‌سازی گندم همزمان با فصل خرید بیان کرد: تمام آزمایش‌ها به غیر از آزمایش‌های رئولوژی در آزمایشگاه این کارخانه انجام می‌شود و ما از کیفیت گندم ذخیره‌سازی شده به طور کامل آگاه هستیم.

مدیرعامل شرکت آرد گندمین باختر در ادامه درباره وضعیت صنعت آسیابانی ایران گفت: متأسفانه ما سال‌ها است که از جامعه جهانی عقب افتاده‌ایم هرچند اکنون چالش واردات کاهش یافته و ثبت سفارش نیز انجام می‌شود اما به دلیل شرایط اقتصادی موجود، از دنیای ماشین‌آلات به‌روز در دنیا فاصله گرفته‌ایم. ما قطعات مورد نیاز را با پرداخت هزینه‌های گزاف تأمین می‌کنیم. اکنون صنعت آسیابانی به نقطه صفر رسیده است و توجیه اقتصادی ندارد و تولید کفاف را هزینه‌ها نمی‌دهد.  

حبیبی افزود: اینکه با توجه به شرایط موجود، همچنان جواز کارخانه آرد صادر می‌شود، نشان‌دهنده‌ عدم آگاهی از وضعیت امروز صنعت آسیابانی است. در حال حاضر کارخانه آرد صرفه اقتصادی ندارد.

وی در پایان گفت: کارخانه آرد گندمین باختر در منطقه سردسیر قرار دارد و گلوتن گندم‌ها ضعیف است بنابراین ما نیاز داریم که گندم از مناطق دیگر وارد کنیم تا بتوانیم آرد با کیفیت قابل توجه تولید کنیم.

 

تلاش برای تولید باکیفیت در کارخانه آرد گندمین باختر

آزمایشگاه، قلب کارخانه آرد است و مدیر کنترل کیفیت با تلاش و حساسیت ویژه‌ خود درصدد است تا آرد باکیفیت تولید و عرضه شود چرا که در این میان امنیت غذایی از اهمیت بسیار ویژه‌ برخوردار است.

لیلا حشمتی، مدیر کنترل کیفیت کارخانه آرد گندمین باختر در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی گفت: آزمایشگاه کارخانه از بخش‌های شیمیایی و میکروبی تشکیل شده و انواع آزمایش‌های روتین آرد انجام می‌شود و گندم نیز در تمام مراحل مورد آزمایش‌های لازم قرار می‌گیرد و با توجه به نوع محصول، اختلاط و ذخیره‌سازی می‌گردد.

وی افزود: مدیریت و برنامه‌ریزی در اختلاط مناسب گندم و کنترل‌های مستمر و آزمایش‌های لازم روی محصول حین فرایند و روی محصول نهایی و اجرای استانداردهای تدوین شده، خط مشی کارخانه است.

حشمتی با بیان اینکه مشتری‌مداری از مهم‌ترین هدف‌های آزمایشگاه آرد گندمین باختر است، تصریح کرد: مشتری‌مداری از اساسی‌ترین اهداف این واحد است. در این زمینه با همه مشتریان در ارتباط هستیم و از نظرات و پیشنهاد‌های آن‌ها در جهت ارتقای کیفیت آرد استفاده می‌کنیم.

به گفته وی، همه تلاش مجموعه، تولید و عرضه آرد باکیفیت با توجه به نیاز مشتریان است.

مدیرکنترل کیفیت کارخانه آرد گندمین باختر در پایان با اشاره به همکاری اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه گفت: حمایت و راهنمایی‌های مسئولین سازمان استاندارد، معاونت غذا و دارو و اداره کل غله و بازرگانی در ارائه خدمات بهینه از سوی این واحد، مؤثر بوده است.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران