ارسال به دوست  نسخه چاپي 

کارخانه آرد قصر شیرین به چرخه تولید بازگشت

کارخانه آرد قصر شیرین تعاونی 213، کارخانه‌ای که در اثر زلزله سهمگین سرپل ذهاب در سال 1396 به طور کامل تخریب شد، یک سال است که فعالیت خود را از سر گرفته است.

 

غلامرضا میخ‌بر، مدیرعامل کارخانه آرد قصر شیرین تعاونی 213 در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی گفت: این کارخانه از 75 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است که البته در زمان جنگ تحمیلی تخریب شد و 10 سال بعد از اتمام جنگ کارخانه مجدد احیا شد و با کمک‌های بلاعوض دولت، این کارخانه با استفاده از تکنولوژی ایتالیا بازسازی شد و آرد منطقه قصر شیرین را تأمین می‌کردیم و پس از ارائه مجوز دولت، برای صادرات در آن سال‌ها و تأمین آرد سرپل ذهاب فعالیت می‌کردیم اما در زمان زلزله، این کارخانه صد درصد تخریب شد و مسئولین هیچ‌گونه حمایتی از ما نکردند.

وی اضافه کرد: در سال 1402 با دریافت وام، این کارخانه بازسازی شد و ما تولید انواع آرد را در دستور کار قرار دادیم. نکته قابل توجه این است که امروز فضای تورمی اقتصاد، اجازه پیشرفت به صنعت آرد کشور نمی‌دهد.

میخ‌بر با انتقاد از اینکه اجازه صادرات به تولیدکنندگان آرد مناطق مرزی داده نمی‌شود، بیان کرد: یکی از موارد قابل ذکر این است که متأسفانه ما روزانه شاهد تردد کامیون‌های حمل بار آرد به عراق هستیم، این در حالی است که تولیدکنندگان ایرانی اجازه صادرات ندارند. بازار عراق برای تولیدکنندگان آرد در ایران بسیار مناسب است.

این فعال صنعت آرد اضافه کرد: ورود موقت گندم به ایران به دلیل موارد بوروکراسی، مانع صادرات آرد مناطق مرزی است، این درحالی است که کامیون‌های حمل بار از کشورهای دیگر به عراق آرد حمل می‌کنند در شرایطی که ایران دارای بهترین تکنولوژی در صنعت آردسازی است.

وی ادامه داد: ما برای صادرات آرد در آن سال‌ها آرد را در اختیار بازاریاب عراقی گذاشتیم و آن سال‌ها بهترین سال‌های فعالیت ما در صنعت آردسازی بود. متأسفانه یارانه آرد، معضلی برای کارخانه‌های آرد و صنعت نان است، این درحالی است که 150 هزار میلیارد تومان به آرد و نان یارانه پرداخت می‌شود و نان رایگان عرضه می‌شود و این یعنی اوج صدمه به صنعت آرد و نان کشور. بهتر بود یارانه‌ها را به مردم می‌دادند اما آرد و نان را آزاد می‌کردند.

میخ‌بر درباره فرهنگ‌سازی آرد کامل بیان کرد: تمامی ارگان‌ها از جمله صداوسیما، نقش کلیدی در فرهنگ‌سازی آرد و نان کامل دارند تا مردم بدانند آرد تیره‌، نان مرغوب می‌دهد. تمام مجوز‌های لازم را برای تولید آرد کامل در دستور کار قرار داده‌ایم تا آرد کامل در این منطقه نیز تولید و عرضه شود.

وی درباره ظرفیت آرد این کارخانه گفت: 165 تن مطابق کیل‌گیری اداره صنایع، توان تولید آرد داریم اما در شرایط حاضر، 25 تن آرد هم تولید نمی‌شود. ظرفیت ذخیره‌سازی این کارخانه‌ها 20 هزار تن است و 4 هزار تن در داخل کارخانه توان ذخیره‌سازی داریم.

مدیرعامل کارخانه آرد قصر شیرین تعاونی 213 در بخش پایانی گفته‌های خویش اظهار کرد: با سهمیه اندک در حال تولید آرد هستیم و با مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم سهمیه گندم را افزایش دهیم. توقع ما این است که شرایطی فراهم شود تا آرد این کارخانه به سایر استان‌ها هم ارسال شود و از سوی دیگر تقاضا دارم موضوع چندنرخی گندم مرتفع شود چرا که تفاوت نرخ گندم خبازی و دوروم، کشاورزان را به کشت گندم دوروم ترغیب می‌کند.

 

آزمایشگاه کارخانه آرد قصر شیرین، آزمایشگاهی مجهز در منطقه سرپل ذهاب

 

آزمایشگاه کارخانه آرد قصر شیرین تعاونی 213 که پس از زلزله سهمگین سرپل ذهاب، مجدد بازسازی شده است، امروز یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های کارخانه‌های آرد در منطقه سرپل ذهاب است.

منیر باباپیری، مدیر کنترل کیفیت کارخانه آرد قصر شیرین تعاونی 213 در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: آزمایشگاه این کارخانه به دو بخش میکروبی و شیمی تقسیم می‌شود که در هر دو بخش، آزمایش‌های لازم انجام می‌شود تا گندم با کیفیتی قابل توجه وارد خط تولید شود. ضمن اینکه از آنجا که مرکز خرید تضمینی گندم هم هستیم، تلاش می‌کنیم آزمایش‌ها را با دقت و حساسیت انجام دهیم.

باباپیری اضافه کرد: تمام آزمایش‌ها طبق استانداردها انجام می‌شود و با توجه به اینکه کیفیت گندم منطقه، مطلوب است، به طور طبیعی آرد باکیفیت تولید می‌شود.

وی درباره مسئولیت خود گفت: به عنوان مدیر کنترل کیفیت در آزمایشگاه کارخانه آرد، به این مسئولیت بسیار علاقه دارم چرا که آرد، امنیت غذایی مردم محسوب می‌شود و این آردی که در کارخانه تولید می‌شود، خانواده ما هم از همان مصرف می‌کنند بنابراین تلاش می‌کنیم تمام اصول اولیه در آزمایش‌ها رعایت شود.

مدیر کنترل کیفیت کارخانه آرد قصر شیرین تعاونی 213 ادامه داد: همیشه این نکته را در نظر می‌گیریم که ممکن است نان تنها خوراک یک خانواده باشد بنابراین باید آرد از کیفیت قابل توجهی برخوردار باشد.

باباپیری اضافه کرد: در این کارخانه مشتریان با مدیر فروش در ارتباط هستند و از طریق مدیر فروش، نکاتی به من منتقل می‌شود.

وی تأکید کرد: آزمایش روی آرد گندم، در تمام فرایند تولید آرد به دقت انجام می‌شود و من ارتباطی بسیار تنگاتنگ با مدیر تولید دارم تا بتوانیم آردی باکیفیت تولید و عرضه کنیم.

مدیر کنترل کیفیت کارخانه آرد قصر شیرین تعاونی 213 در پایان گفت: خواسته‌ام این است که همه به دنبال تولید باکیفیت آرد باشیم و درنهایت وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهیم.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران