ارسال به دوست  نسخه چاپي 

همزمان با گرامیداشت روز ملی گندم و نان، کانون آموزشی و فناوری نان خوزستان افتتاح شد

کانون آموزشی و فناوری نان خوزستان به عنوان دومین مرجع آموزشی نانوایان کشور به منظور تربیت نیروی انسانی متخصص برای صنعت نان در استان خوزستان افتتاح شد.

 

به مناسبت گرامیداشت روز ملی نان و گندم (31 فروردینماه)، با حضور راضی جلالی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، موالی‌زاده فرماندار شهر اهواز، چراغی مشاور استاندار، جهان‌نژادیان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی، ملایی هزاروندی مدیرکل فنی و حرفه‌ای، میرزایی ارجنکی مدیرکل پارک علم و فناوری، جعفری معاون تعزیرات حکومتی، نوری مدیر غذا و دارو، فرخ‌تبار معاون سازمان جهاد کشاورزی، علیرضایی رئیس انجمن کارخانه‌های آرد خوزستان، اتحادیه نانوایان استان و سایر اعضای کارگروه آرد و نان استان خوزستان، مراسم افتتاحیه کانون آموزشی و فناوری نان خوزستان برگزار گردید.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان در آیین افتتاحیه ضمن گرامیداشت 31 فروردین‌ماه که به نام روز ملی نان و گندم نام‌گذاری شده است، گفت: اداره ‌کل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان به عنوان رتبه برتر خرید تضمینی گندم کمی و کیفی و تأمین‌کننده نان 20 استان کشور، جایگاهی ویژه‌ در تأمین نان باکیفیت دارد.

جهاننژادیان با اشاره به تأکید استاندار مبنی بر ارتقای کیفیت نان بیان کرد: تأمین نان باکیفیت، دغدغه‌ اصلی کارگروه آرد و نان استان است. در همین راستا اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان با انجام اقداماتی در قالب 4 گام، توانست عملکردی مناسب در جهت ارتقای کیفیت نان داشته باشد.

وی با اشاره به صف‌های طولانی نانوایی‌ها در سال‌های گذشته گفت: در راستای خلوت شدن صف‌های نانوایی‌ها با پیگیری کارگروه آرد و نان استان، بیش از 300 مجوز احداث نانوایی در استان صادر شد که از این میزان، 170 واحد متعلق به شهرستان اهواز است و امروزه صف‌های خلوت را در سطح شهرهای استان شاهد هستیم، همچنین طی بازدیدهای به عمل آمده از سوی بازرسان این اداره کل، مشخص شد 70 درصد نانوایی‌های اهواز دارای کیفیت مطلوب هستند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان اظهار کرد: در جهت فرهنگ‌سازی شناخت نان باکیفیت و مطالبه‌گری مردم شریف استان، با برگزاری برنامه صبحانه کامل در مدرسه 500 نفری شاهد رضوان اهواز و نخستین نمایشگاه تخصصی نان استان خوزستان که با استقبال چشمگیر مردم شریف استان روبه‌رو شد، توانستیم گام اساسی دیگری در راستای ارتقای کیفیت نان برداریم.

جهان‌نژادیان ادامه داد: گام سوم این اداره کل، پیشنهاد راه‌اندازی کانون آموزشی و فناوری نان خوزستان بود که امروز با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و جمعی از مدیران کل استانی شاهد افتتاح آن هستیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید از جناب آقای علیرضا کریمی وثیق رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان و جناب آقای داوود امامی مدیر آکادمی ملی نان ایران که این اداره کل را در جهت اخذ مجوز کانون آموزشی و فناوری نان خوزستان به عنوان اولین شعبه آکادمی نان ایران یاری نمودند، تشکر ویژه نمود.

جهان‌نژادیان اضافه کرد: دیگر اقدام این اداره کل، راه‌اندازی مجتمع نان با تنوع پخت نان باکیفیت و ایجاد دهکده نان به مساحت یکهزار متر مربع در جاده ساحلی اهواز جنب سیلوی تاریخی شهر اهواز است که انتظار می‌رود با همکاری شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران و مقامات استانی، این پروژه مهم به سرانجام برسد.

گفتنی است در این مراسم، تفاهمنامه همکاری میان ادارات کل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان، فنی و حرفه‌ای و پارک علم و فناوری خوزستان در جهت آموزش و ارتقای صنعت غله و نان استان به امضا رسید.

جهان‌نژادیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در سال ۱۴۰۰، مردم خوزستان به ویژه شهرستان اهواز، دغدغه نان را داشتند که با پیگیری این کارگروه، ۳۰۰ واحد خبازی در سطح استان راه‌اندازی شد که از این میزان، ۱۷۰ واحد در اهواز بود و دغدغه تأمین نان، رفع و موجب شکستن صف‌های نانوایی شد.

وی با بیان اینکه این اقدام موجب اشتغال‌زایی برای ۷۰۰ نفر شد، اظهار کرد: برای فرهنگ‌سازی و شناخت ویژگی‌های نان خوب نیز با حضور مسئولان استانی در دبیرستان شاهد رضوان، کلاس آموزشی برگزار و بر اساس مصوبه کارگروه آرد و نان، نمایشگاه تخصصی نان در خوزستان برپا و موجب رضایتمندی مردم شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان بیان کرد: پیش از این، متولی کیفیت نان مشخص نبود که اکنون با راه‌اندازی کانون آموزشی و فناوری نان، متولی مشخص شده و با افزایش کارگروه‌های تخصصی در اداره کل غله، رهنمودهای کارگروه گندم، آرد و نان، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اقدامات تخصصی پارک علم و فناوری، آموزش‌های تئوری و عملی را به واحدهای خبازی ارائه خواهیم کرد و امیدواریم شاهد ارتقای کیفیت نان در شأن مردم خوزستان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: قرار بود مجتمع نان ساحلی با پخت متنوع نان و دهکده نان‌های سنتی راه‌اندازی شود که تاکنون مجوز واگذاری زمین یکهزار متری از سوی شرکت مادرتخصصی داده نشده است؛ امیدواریم مسئولان استانداری به این موضوع ورود کنند و اقدامات لازم انجام شود.

جهان‌نژادیان ادامه داد: طی بازدیدهای انجام شده، ۷۰ درصد نانوایی‌های اهواز از کیفیت نسبتاً مطلوب نان برخوردار بودند لذا بی‌کیفیت ‌بودن نان مستند نیست البته کیفیت نان نیازمند ارتقا و رسیدن به شرایط مطلوب است.

در ادامه، فرماندار اهواز نیز اظهار کرد: ارتقای کیفیت نان، یکی از انتظارات بحق مردم خوزستان از مسئولان است و سال‌ها است مردم خوزستان و اهواز آرزو دارند نانی با کیفیت نان مشهد یا اصفهان داشته باشند.

سیداحمد موالی‌زاده اظهار کرد: باید مشخص شود با وجود اینکه گندم خوزستان باکیفیت‌ترین گندم کشور و غرب آسیا است، چرا کیفیت نان پایین است و مردم همیشه گله‌مند هستند؟!

وی افزود: با ابتکار اداره کل غله و خدمات بازرگانی، این آکادمی افتتاح شد لذا انتظار می‌رود به زودی شاهد ارتقای کیفیت نان در اهواز و سایر شهرهای خوزستان باشیم و بتوانیم این مطالبه بحق مردم را محقق کنیم.

فرماندار اهواز تصریح کرد: سال گذشته نمایشگاه نان در استان برگزار شد که موجب ارتقای کیفیت و فرهنگ مصرف نان شد. امیدواریم این رویداد امسال نیز تکرار شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خوزستان نیز در این نشست از تلاش ویژه استاندار خوزستان در راستای مهارت‌آموزی قدردانی کرد و گفت: این اقدامات در راستای ترویج نیروی کار و تثبیت مهارت‌آموزی، مؤثر است.

شهرام مولایی هزاروندی با اشاره به اقدامات انجام شده برای ارتقای کیفیت نان بیان کرد: در تلاش هستیم امسال مسابقات آزاد کشوری در زمینه پخت نان برگزار کنیم تا ضمن حضور استان‌های دیگر در این مسابقات، جایگاه خوزستان نیز مشخص شود و کیفیت نان افزایش یابد.

وی تأکید کرد: باید استانداردهای نوین و متناسب با تکنولوژی نان با همکاری صاحب‌نظران مشخص و کمیته صلاحیت حرفه‌ای نیز تشکیل شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خوزستان ادامه داد: باید آزمون تعیین صلاحیت حرفه‌ای برگزار شده و مشخص شود شاغلان این حرفه چه میزان تخصص دارند؛ اگر افراد نیازمند تکمیل مهارت یا بازآموزی بودند، اقدامات لازم انجام شود.

مولایی هزاروندی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم تعدادی مربی را در این حوزه تربیت کنیم تا آموزه‌های تخصصی را فرا بگیرند.

در ادامه، مشاور استاندار خوزستان در حوزه کشاورزی نیز گفت: سخت‌ترین نوع آموزش، آموزش بزرگسالان است زیرا بزرگسالان، آموزش‌گریز هستند و باید آن‌ها را به درستی جذب کرد.

محمدحسین چراغی ضمن قدردانی از راه‌اندازی کانون آموزشی و فناوری نان خوزستان، گفت: چنین مراکزی باید در راستای جذب نیروهای گریزان از آموزش تلاش کنند.

وی از تلاش مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قدردانی نمود و بیان کرد: چراغ این مرکز باید روشن بماند و حلقه ارتباط بین مسئولان و نانوا باشد.

 

بانک اطلاعاتی نانوایان خوزستان راه‌اندازی شود

وی بر ضرورت انسجام و همکاری همه ارگان‌ها با کانون آموزشی و فناوری نان تأکید کرد و گفت: باید اطلاعات نانوایان در این کانون رصد و پایش شده و بانک اطلاعاتی نانوایان معین و نانوایان ماهر مشخص شوند تا به عنوان مربی به دیگر نانوایان آموزش دهند.

مشاور استاندار خوزستان تصریح کرد: کیفیت نان، یک فرایند زمان‌بر است که باید با آموزش به آن دست یافت.

چراغی تصریح کرد: کانون آموزشی و فناوری نان، خانه دوم نانوایان است که تمام مسائل و آموزش‌ها باید در این مکان انجام شود.

مشاور استاندار خوزستان اظهار کرد: نباید در خصوص عملکرد نانوایی‌ها سیاهنمایی کرد، اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده و برای بقیه اقدامات باید با همکاری همه دستگاه‌ها در راستای ارتقای کیفیت نان گام برداشت.

 

خبرنگار: ندا کاظمی ترکی