ارسال به دوست  نسخه چاپي 

اقدامات مؤثر و مستمر در اتحادیه نانوایان اصفهان

سرپرست اتحادیه نانوایان اصفهان گفت: برگزاری سه دوره سمینار آموزشی مربوط به قوانین سامانه نانینو با همکاری ارگان‌های ذی‌ربط شامل فرمانداری، سازمان جهاد کشاورزی و سامانه نانینو برگزار شد و اطلاعات نانوایان را در این سمینار به‌روز کردیم.

 

رضا حوض‌ماهی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: در این دوره از همایش‌ها، هرآنچه نانوایان برای دانستن احتیاج داشتند، در اختیار آن‌ها گذاشته شد.

وی افزود: از سوی دیگر با پیگیری اتحادیه نانوایان اصفهان، مشکل کاهش سهمیه نانوایان استان برطرف شد و درصدد هستیم سهمیه‌هایی که از نانوایان به دلیل نداشتن اطلاعات کسر شده است، جبران شود و امیدواریم این کسری سهمیه‌ها به بهمن‌ماه سال 1401 برگردد و درصدد هستیم دوره‌های آموزشی نانینو و قوانین آن در مورد تعزیرات و بهداشت برگزار شود تا هرکسی که مشکلی دارد، مطلع شود.

سرپرست اتحادیه نانوایان اصفهان از تقویت اکیپ بازرسی اتحادیه خبر داد و گفت: به دنبال آن هستیم که با تقویت بازرسی‌ها، واحدهای زیرپله‌ای را که با خرید قاچاق باعث می‌شوند واحدهای مجاز آسیب ببینند، پلمب کنیم. اگر بازرسی هدفمند باشد، از بسیاری از موارد و تخلفات پیشگیری می‌شود. از سوی دیگر متأسفانه بازرسی‌های تخصصی انجام نمی‌شد که مشکلاتی را برای نانوایان ایجاد می‌کرد و در این راستا با تعاملاتی که با بهداشت و اداره کل غله و خدمات بازرگانی داشتیم، درصدد برآمدیم که بازرسان اداره بهداشت، میزان مصرف نمک را با توجه به کیفیت گندم، ملاک بازرسی قرار دهند چون گاهی نانوا ناگزیر است به دلیل نوسان کیفیت گندم، از نمک بیشتر استفاده کند.

حوض‌ماهی اضافه کرد: پیگیری نرخ نان آزاد، از دیگر برنامه‌های اتحادیه نانوایان اصفهان بود که پیرو آن، نرخ نان آزاد اعلام و اجرا شد ضمن اینکه یارانه نوع 6 به نانوایان آزادپز تخصیص پیدا کرد اما اگر آرد آزاد به آن‌ها تعلق می‌گرفت، بسیار مؤثر بود.

وی در ادامه درباره رسته نان قپی بیان کرد: در اصفهان نوعی نان به نام نان قپی تولید و عرضه می‌شود. با پیگیری‌های ما، مقرر شد نرخ نان قپی با نرخ نان تنوری همسان شود ضمن اینکه نان قپی هنر دست و میراث ماندگار نان در اصفهان است.

سرپرست اتحادیه نانوایان اصفهان درباره اصلاح نرخ نان اظهار کرد: پیگیر اصلاح نرخ نان یارانه‌ای 1 و 2 هستیم. نان خوب، نرخ خوب می‌خواهد و تا زمانی که نرخ مناسب به نانوایان تخصیص داده نشود، نمی‌توان انتظار داشت که نان باکیفیت تولید شود و ما در سفری که به تهران داشتیم، نظرات خود را به مقامات و نمایندگان مجلس اعلام کردیم و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

حوض‌ماهی اضافه کرد: ما به دنبال برطرف کردن مشکل خمیرمایه نانوایان استان هم بودیم هرچند افزایش نرخ خمیرمایه منجر به آن شد که نانوا متضرر شود البته ما در اصفهان خمیرمایه نداریم.

وی در ادامه درباره سامانه نوین اصناف گفت: پیگیری و اصلاح سامانه نوین اصناف، از دیگر اقداماتی بود که در وهله اول به دلیل متراژ پایین منجر به راه‌اندازی بی‌رویه واحدهای نانوایی شد اما خوشبختانه با توجه به تعامل و پیگیری‌های اتحادیه برطرف شد. از سوی دیگر در اتحادیه، پیگیر شکایات مردمی هستیم و سریعاً ورود می‌کنیم.

به گفته سرپرست اتحادیه نانوایان اصفهان ، 1500 واحد فعال نانوایی در شهرستان اصفهان مشغول به کار هستند و اتحادیه به دنبال ساماندهی تابلوهای این واحدهای نانوایی است.

حوض‌ماهی در ادامه درباره تبدیل یارانه نوع 1 به 2 گفت: با پیگیری‌ها تنها نان تافتون نوع 1 داریم که درصدد تبدیل آن به یارانه‌ای نوع 2 هستیم که به نفع نانوا و دولت است و یک گام به سوی آزادسازی و هدفمندی نزدیک می‌شویم.

وی درباره آرد و نان کامل در استان اصفهان گفت: استان اصفهان در تولید و عرضه آرد و نان کامل، فعال است. اولین جلسه در اتاق اصناف اصفهان با حضور مسئولین استانی برگزار شد و مسئولین در رده‌های استانی حضور داشتند. با توجه به اینکه طرح، ملی است و با توجه به درخواست اتحادیه، بسیار هوشمندانه با این قضیه مواجه شدیم. از سوی دیگر در خصوص تأمین آرد برای تولید نان کامل که باید خواب بیشتری داشته باشد، ما درخواست نرخ بهتری را اعلام کردیم تا نرخ آرد واحدهای یارانه‌ای‌پز که به تولید نان کامل ورود می‌کنند، تفاوت داشته باشد.

سرپرست اتحادیه نانوایان اصفهان در پایان گفت: با توجه به قوانین سامانه نانینو، مقرر شده است کلاس‌هایی برگزار کنیم تا در آن رسته‌های متفاوت حضور داشته باشند و نانوایان بهتر بتوانند با سامانه کار کنند و با آخرین قوانین سامانه هم آشنا شوند.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران