ارسال به دوست  نسخه چاپي 

صادرات نان مقدور است، همت باید...

آیا صادرات نان مقدور است؟ هرگاه این سؤال را از مسئولی می‌پرسیدم، به این موضوع اشاره می‌کرد که ماندگاری کوتاه‌مدت نان و ذائقه مناطق مختلف، مانعی برای فروش برون‌مرزی نان است. تا اینکه در گفت‌وگویی که با یکی از راننده‌های کامیون‌ کشور ترکیه داشتم، متوجه شدم آن‌ها مشتری پروپا قرص نان‌های خشک تولید شده در کشور ما هستند. البته که قیمت پایین نان در ایران، یکی از انگیزه‌های آن‌ها برای خرید نان ما بود اما از حق نگذریم به کیفیت و ماندگاری نان‌ها نیز اشاره داشتند.

 

نان‌های خشک در حال حاضر به طور پراکنده در کشورمان تولید می‌شود. به گفته تولیدکنندگان این نان‌ها، محصولاتشان در بازارچه‌های مرزی کشورهای مختلف، مشتری خوبی دارد لذا چنانچه دست اندرکاران تولید و سازمان‌های مرتبط به تحقیق و توسعه بازار فروش این نان‌ها بیندیشند، می‌توانیم جذب مشتری وفادار در کشورهای مختلف داشته باشیم و چه بسا صادرات نان هم از ایران داشته باشیم.

در حال حاضر آرد نانوایی‌های تولید نان خشک از محل آرد صنف و صنعت تأمین می‌شود و در داخل کشور، این نانوایی‌ها باید با رقیبی سرسخت به نام یارانه رقابت کنند. گفتم یارانه چون نان تولید شده از محل یارانه، از نظر کیفیت توان رقابت با این نان را ندارد اما فاصله قیمتی زیاد این نان با نان دولتی، شکافی در بازار مصرف این نان در داخل کشور ایجاد کرده است و کارگاه‌های تولید این نان، چون توان رقابت با نان دولتی را ندارد، اکثراً با تعدیل نیرو و کاهش تولید روبه‌رو هستند لذا تا زمانی که صبح دولت نان بدمد و از شر یارانه به نقطه امن یکسان‌سازی برسیم، اگر مسئولین بتوانند بستر فروش مستقیم این نان‌ها را در کشورهایی فراهم کنند که در حال حاضر با واسطه این نان‌ها را خریداری می‌کنند، تولیدکنندگان این صنف می‌توانند صادرکننده‌های خوبی برای نان کیفی و مأکول تولیدی‌شان باشند.

 

خبرنگار: ندا کاظمی ترکی