ارسال به دوست  نسخه چاپي 

رئیس سازمان برنامه و بودجه:

برآورد بودجه مطابق با خرید تضمینی گندم

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: پرداخت مطالبات گندم‌کاران اگر قدری به تأخیر افتاد، به این دلیل بود که میزان خرید، از پیش‌بینی اولیه فراتر رفت که به میزان کشت و اقلیم بستگی دارد.

داوود منظور در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: در سال جاری میزان تولید گندم، افزایشی چشمگیر داشت و همین موضوع، دولت را بر آن داشت تا تصمیم‌گیری بهتری برای پرداخت وجوه در سال‌های آتی داشته باشد.

وی افزود: وزیر جهاد کشاورزی در تعیین نرخ تضمینی گندم، نقشی تعیین‌کننده‌ دارد که اکنون بخشی از مسیر نرخ‌گذاری انجام شده است و به تدریج قیمت نهایی اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در سال‌های گذشته هم ما با چالش در پرداخت معوقات گندم‌کاران مواجه نبودیم، تصریح کرد: دولت درصدد خواهد بود تا برای سال‌های آتی در بودجه میزان قابل توجهی را برای این موضوع تخصیص دهد و این موضوع با توجه به برآورد تولید در دستور کار قرار خواهد گرفت.

منظور در بخش پایانی صحبت‌های خود درباره لایحه بودجه 1403 گفت: سازمان برنامه و بودجه كشور، مرحله اول لايحه بودجه را كه شامل كليات بودجه، تبصره‌ها و ارقام كلي جداول است، آماده كرده اما نظر رئيس مجلس شوراي اسلامي اين است كه حتماً دولت بايد قانون برنامه هفتم را در لايحه بودجه ۱۴۰۳ لحاظ كند و به همين جهت، مقرر شد منتظر باشيم تا لايحه بودجه را بعد از اينكه قانون برنامه هفتم در مجلس تصويب شد، جمع‌بندي كرده و به مجلس بفرستيم. با اين شرايط، فكر مي‌كنم احتمالاً تا آخر آبان‌ماه، لايحه بودجه ۱۴۰۳ تقديم مجلس خواهد شد.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران