ارسال به دوست  نسخه چاپي 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم:

تخصیص سهیمه گندم به کارخانه‌های آرد استان قم بر اساس درجه‌بندی

طرح درجه‌بندی کارخانه‌ها، تأثیر مستقیم در بحث کیفیت آرد تولیدی واحدها دارد.

 

محمدی، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم با ذکر مطلب فوق اظهار کرد: تخصیص سهیمه گندم به کارخانه‌ها بر اساس درجه‌بندی، ماهانه در استان قم اتفاق می‌افتد و اگر این طرح کشوری انجام شود، تأثیر بسزایی در تولید آرد کیفی در کشور خواهد داشت.

وی افزود: نتایج درجه‌بندی در استان قم پیرو بازدید نمایندگان دستگاه‌های غذا و دارو، غله، اداره کل استاندارد، نماینده کارخانه‌ها و دستگاه‌های نظارتی اخذ شد و تخصیص سهمیه به صورت ماهانه بر اساس نتایج مذکور انجام می‌شود.

محمدی در خصوص کیفیت گندم استان قم گفت: قم از استان‌های واردکننده گندم است و خوشبختانه وضعیت کیفی گندم، استاندارد است و مشکل کیفی نداریم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم همچنین به توزیع و تأمین به موقع کالاهای اساسی در استان اشاره کرد و گفت: طبق تصمیمات اخذ شده در کارگروه تنظیم بازار و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تأمین و توزیع کالاهای اساسی به موقع انجام شده است.

وی با بیان اینکه یکی از جدی‌ترین اقدامات انجام شده در استان قم، طرح نان کامل بوده است، خاطرنشان کرد: طرح تولید آرد کامل از یک سال و نیم پیش در استان قم آغاز شد و در حال حاضر شاهدیم که دستگاه‌های متولی از جمله وزارت جهاد، وزارت بهداشت، سازمان ملی استاندارد و کمیسیون اصل 90 مجلس در این قضیه ورود داشته‌اند و به صورت جدی در سطح کشور دنبال می‌شود و طی بازدیدی که رئیس دبیرخانه امنیت غذایی کشور از قم داشتند، استان قم را به عنوان الگوی تولید نان کامل مطرح نمودند و خوشبختانه شاهد اجرای طرح نان کامل در سایر استان‌ها نیز هستیم.

 

 خبرنگار: ندا کاظمی ترکی