ارسال به دوست  نسخه چاپي 

در شبکه سراسری خیرات نان هیچ سفره‌ای بدون نان نیست

چند ماه پیش بود که در حوالی میدان تجریش موضوعی برایم جلب توجه کرد. کمی جلوتر که رفتم دیدم در آنجا موکبی با عنوان شبکه سراسری خیرات نان فعالیت می‌کند.

برای من که خبرنگار در این زمینه هستم، موضوع جالب شد. کمی جلوتر رفتم و سعی کردم با مسئولین این مؤسسه ارتباط بگیریم. این پیگیری منجر به گفت‌وگو با اقبالخانی، مدیرعامل شبکه سراسری خیرات نان شد.

گفتنی است شبکه سراسری خیرات نان، در راستای تأمین نان افراد نیازمند نان شب در سراسر کشور فعالیت دارد که بسیار قابل ستایش است.

اقبالخانی در این گفت‌وگو با اشاره به نحوه فعالیت این مجموعه گفت: ما یکی از هلدینگ‌های وفاق سبز علوی کشور هستیم و از سال 1392 فعالیت خود را در تهران آغاز کرده‌ایم. آغاز این فعالیت از میان 66 واحد نانوایی نمونه در مناطق 22گانه تهران است که ادای نذر و خیرات مردم از طریق آن‌ها صورت می‌گرفت و به تدریج نحوه فعالیت خود را به سایر استان‌ها گسترش دادیم.

وی اضافه کرد: در ابتدای کار، با استفاده از بن، توزیع نان را انجام دادیم اما پس از چند سال با رایزنی‌هایی که با چهار بانک عامل سپه، ملت، شهر و پاسارگاد صورت گرفت، نحوه فعالیت خود را تغییر دادیم که در این میان با بانک شهر به دلیل داشتن زیرساخت مناسب در قالب کار‌ت‌های شاتوت که در واقع کارت‌های آفلاین بود، پروژه را پیش بردیم اما با اجرای طرح نانینو در نانوایی‌های کشور به طور کلی نحوه عملکرد تغییر پیدا کرد به گونه‌ای که اکنون از طریق کارت‌های بانکی که تنها تفاوتش آن است که برای خرید نان قفل شده است، توزیع نان در میان 35 هزار سرپرست خانوار ادامه دارد.

اقبالخانی با بیان اینکه شناسایی افراد نیازمند در این طرح، از طریق کمیته امداد، رابطین محترم مؤسسه در استان‌ها و مساجد صورت می‌پذیرد، خاطرنشان کرد: با توجه به دسترسی کمیته امداد به نهادهایی همچون ثبت احوال، اطلاعات و غیره، افراد معرفی شده جهت راستی‌آزمایی در نهایت از فیلتر کمیته امداد نیز باید عبور نمایند .

وی با اشاره به برگزاری سالانه همایش تقدیر از بانیان خیرات نان در کشور گفت: هرسال در یک استان با حضور رؤسای اتحادیه‌های نانوایان و تمام دست‌اندرکاران این طرح معنوی و خداپسندانه، همایشی برگزار می‌شود و در آن همایش از بانیان تقدیر می‌شود.

اقبالخانی در پایان گفت: مجموعه سالانه خیرات نان، بستری است تا هیچ سفره‌ای بدون نان نباشد و افرادی که تمایل به مشارکت دارند می‌توانند از طریق سایت شبکه به آدرس:

ir.kheiratnan//:http

و شماره‌های 02188848727 و 02188495117 با ما در ارتباط باشند.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران