ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

طرح هوشمندسازی، معادله چندمجهولی دولت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح هوشمندسازی واحدهای نانوایی اگر اجرا می‌شد، برای ساماندهی واقعی آرد و نان در کشور، بسیار کارآمد و مفید بود اما متأسفانه به بیراهه رفت.

 

توسلی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: دولت باید پیش از هرچیز، مطالعاتی را در دستور کار قرار می‌داد تا بتواند در انجام این طرح موفق باشد و ما تا کنون به طور جدی در کمیسیون به این موضوع ورود نکرده‌ایم.

وی افزود: بعضی از روستاها و شهرستان‌ها با مشکل تأمین آرد مواجه هستند و ما باید به دنبال راهکاری باشیم تا این موانع مرتفع شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه شهرستان کبودرآهنگ هم با چنین معضلاتی مواجه بود اما با کمک همکاران استان و شهرستان توانستیم اوضاع را بهبود بدهیم، تصریح کرد: شهرستان کبودرآهنگ، تولیدکننده گندم است اما در بحث آرد مشکلاتی داشتیم که با پیگیری از تهران، این موضوع رفع شد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: نانوایان، کشاورزان و مردم، از این وضعیت ناراضی هستند. کشاورزان معتقدند که قیمت گندم برای آن‌ها واقعی نیست، از طرفی نانوا باور دارد که هزینه پخت افزایش پیدا کرده و از طرفی دولت معتقد است با افزایش قیمت نان، مردم دچار چالش می‌شوند بنابراین معادله‌ای چندمجهولی باید مدیریت شود!

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران