ارسال به دوست  نسخه چاپي 

فرشته بختیاری، سرپرست گروه صنایع غذایی مکث بین‌الملل:

با بیش از نیم قرن تجربه، با مشاوره و ارائه تجهیزات مدرن در کنار صنعت آرد و غلات هستیم

شرکت مکث بین‌الملل با 6 دهه سابقه در حوزه تأمین، مشاوره و تهیه تجهیزات آزمایشگاهی به صورت ویژه در حوزه صنایع غذایی، آرد و غلات در حال فعالیت است. این شرکت، نماینده انحصاری شرکت FOSS دانمارک در ایران است. شایان ذکر است کمپانی FOSS یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شرکت‌هایی است که در عرصه بین‌المللی فعالیت دارد.

 

در حاشیه برگزاری نمایشگاه ایبکس، با حضور در غرفه این شرکت، گفت‌وگویی داشتیم با فرشته بختیاری، سرپرست گروه صنایع غذایی مکث بین‌الملل. وی با ذکر مقدمه فوق با بیان اینکه شرکت مکث بین‌الملل همواره در عرصه تکنولوژی پیشگام بوده و برای اولین بار 30 سال پیش دستگاه NIR را معرفی کرده است، در خصوص تجهیزات عرضه شده از سوی این شرکت در حوزه آرد و غلات گفت: کمپانی FOSS یکی از معروف‌ترین عرضه‌کنندگان سیستم‌های آنالیز سریع و NIRها است که امسال جهت معرفی بیشتر به بازدیدکنندگان، انواع دستگاه‌های گلوتن‌شوی، ایندکس، فالینگ نامبر، NIT، آسیاب، NIT پرتابل و سیستم کلدال را در نمایشگاه عرضه کردیم.

وی افزود: NIT نسل جدید از سیستم‌های آنالیز سریع است که در این دستگاه، امواج از نمونه رد شده و اطلاعات کامل و دقیق‌تری در اختیار کارشناسان قرار می‌دهد. این دستگاه، پارامترهایی مثل رطوبت، پروتئین، خاکستر، گلوتن، چربی، نشاسته، فیبر، هکتولیتر و میزان جذب آب را که یکی از خواص رئولوژیک است، در آرد و گندم به طور دقیق و مطابق با نیاز مشتریان نشان می‌دهد و این امکان را برای کارخانه‌های آردسازی فراهم می‌کند که به اطلاعات طبقه‌بندی شده دسترسی داشته باشند.

بختیاری با بیان اینکه هکتولیتر و زلنی جزو پارامترهایی است که دستگاه NIT اندازه‌گیری می‌کند، ادامه داد: دستگاه NIT FOSS ارائه شده از سوی شرکت مکث بین‌الملل، نیازی به آماده‌سازی و اپراتوری ندارد و ظرف مدت یک دقیقه نمونه‌های گندم و آرد را آنالیز می‌کند. همچنین مراکز مرجع همچون پژوهشکده غلات و ادارات کل غله و خدمات بازرگانی چندین استان، از دستگاه NIT FOSS استفاده می‌کنند.

سرپرست گروه صنایع غذایی مکث بین‌الملل در خصوص حضور این شرکت در نمایشگاه بیان کرد: شرکت ما همواره با هدف تعامل بیشتر با مشتریان، حضوری مستمر در نمایشگاه داشته است و سعی کرده‌ایم با معرفی تجهیزات مدرن و به‌روز دنیا در کنار صنعت باشیم برای تولید محصولی با کیفیت عالی و یکنواخت.

وی همچنین به مهندسی معکوس و تولید دستگاه نمونه‌بردار اتوماتیک اشاره کرد و گفت: شرکت مکث بین‌الملل علاوه بر اینکه همواره سعی کرده بهترین تکنولوژی روز دنیا را برای تولیدکنندگان آرد کشور وارد نماید، در کنار واردات، اقدام به مهندسی معکوس و تولید دستگاه نمونه‌بردار اتوماتیک نموده است که این دستگاه قابلیت نمونه‌برداری از کف ماشین حمل گندم را دارد و نمونه‌برداری صحیح، این امکان را فراهم می‌کند که آنالیزهایی که با دستگاه NIT گرفته می‌شود، دقیق‌تر باشد.

بختیاری خاطرنشان کرد: هدف ما بهبود شرایط تولید و دسترسی صنایع آردسازی به محصولی با کیفیت جهانی است. در این راستا با ارائه مشاوره تخصصی به پشتوانه بیش از نیم قرن تجربه، همواره در کنار کارشناسان و صنعتگران آرد و غلات هستیم.

 

خبرنگار: ندا کاظمی ترکی