ارسال به دوست  نسخه چاپي 

تحریم‌ها بخش کشاورزی روسیه را در بلندمدت تقویت می‌کند

زرنین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان غلات روسیه گفت: به طور متناقض، تحریم‌های غرب علی‌رغم ایجاد بسیاری از مشکلات کنونی، بخش کشاورزی روسیه را در درازمدت تقویت می‌کند و این کشور پتانسیل توسعه بالایی دارد.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از millermagazine، روسیه در حال حاضر شاهد علاقه روزافزون سرمایهگذاران در خاورمیانه و آسیا به فعالیت در این کشور است. برای آنها صنعت روسیه فقط برای سرمایهگذاری مفید نیست بلکه با کمک روسیه میتوانند امنیت غذایی مردم کشورهایشان را تضمین کنند.

تأمین غلات از دریای سیاه همچنان یکی از موضوعات کلیدی بازارهای جهانی غلات است. پنج کشور اتحادیه اروپا، واردات غلات از اوکراین را در تلاش برای محافظت از بخش کشاورزی خود، در ماه آوریل ممنوع کردند. اتحادیه اروپا که از این اقدامات یک‌جانبه نگران شده است، در تلاش است تا راه‌حلی مشترک برای این مشکل بیابد.

تحول بزرگ دیگری که در ماه آوریل مورد توجه بازارهای غلات قرار گرفت، تصمیم برخی شرکتهای غلات غربی برای کناره‌گیری از بازار روسیه بود. Cargill، Vit erra و Louis Dreyfus که از بزرگ‌ترین شرکتهای تجارت جهانی غلات هستند، تصمیم گرفتند از بازار روسیه خارج شوند که البته نگرانی‌هایی را در مورد عرضه جهانی غلات ایجاد کرده‌اند اما حتی خروج برخی از تجار از صادرات غلات که بیش از حد سیاسی شده است، مانع توسعه بازار نخواهد شد.

وزارت کشاورزی روسیه انتظار برداشت 123 میلیون تن غلات از جمله 78 میلیون تن گندم را دارد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان غلات روسیه خاطرنشان کرد: هیچ‌کس از خروج عرضه‌کننده بزرگ گندم مانند روسیه از بازار، سود نمی‌برد و من معتقدم که جامعه بین‌المللی، راه‌حلی صلح‌آمیز پیدا خواهد کرد که به ما این امکان را می‌دهد که وضعیت موجود بازار را حفظ کنیم.