ارسال به دوست  نسخه چاپي 

مسئول کنترل کیفیت و مسئول فنی کارخانه آرد سنبل ماهدشت:

متعهد به تولید آرد باکیفیت هستیم

آزمایشگاه کارخانه آرد سنبل ماهدشت، یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های آرد در استان زنجان است که با توجه به قدمت این کارخانه، نقش بسزایی را در تولید آرد باکیفیت ایفا می‌کند.

 

شیلا بابایی، مسئول کنترل کیفیت و مسئول فنی با سابقه فعالیت 11 ساله در این کارخانه، در گفت‌وگویی که با نشریه نگاه هستی داشت، درباره آنچه وظیفه مسئول کنترل کیفیت در آزمایشگاه یک کارخانه آرد است، گفت: انجام به‌موقع و صحیح آزمایش‌ها، بازرسی خط تولید، کالیبراسیون تجهیزات، پایش‌ و کنترل محصول باکیفیت، آموزش کارکنان و غیره از ابتدای فرایند تولید تا انتها، برای مسئول فنی اهمیت بسزایی دارد و در این راستا با همکاری مدیر تولید در تمام مراحل، متعهد به تولید محصول باکیفیت است.

وی درباره حساسیت وظیفه خود بیان کرد: وظیفه مسئول فنی کارخانه در کنار مدیر تولید، بسیار سنگین است. آرد، ماده اولیه قوت غالب ایرانیان است و در سفره‌های مردم نقش مهمی دارد لذا کنترل و نظارت، از گندمی که وارد کارخانه شده تا آردی که خارج می‌شود، بسیار حساس است و ایزوهای 2018، 22000 و HACCP در کارخانه رعایت می‌گردد که بسیار مهم است.

مسئول فنی کارخانه آرد سنبل ماهدشت اضافه کرد: در استان زنجان متأسفانه مردم نان سفید می‌پسندند و مشتریان همواره به تیره بودن آرد معترض هستند در صورتی که تلاش ما و همکارانمان و همچنین اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان در جهت القای فواید نان سبوس‌دار به نانوایان است و در صورت امکان با تبلیغات و تهیه بروشورهایی جهت ارائه به مشتریان، در این راستا گام برخواهیم داشت.

بابایی در بخش بعدی گفته‌های خویش افزود: من فارغ‌التحصیل رشته شیمی و علاقه‌مند به صنعت مواد غذایی هستم و از این جهت فعالیت در این حوزه را انتخاب کردم. در واقع کارخانه‌های مواد غذایی از لحاظ بهداشتی و کیفیتی دارای حساسیت و استرس کاری بسیار بالا هستند و نظارت و کنترل سازمان‌های دولتی نیز در این واحدها بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه این کارخانه مرکز خرید گندم است، درباره کیفیت گندم‌ این استان تصریح کرد: در فصل خرید، مواردی مانند سن‌زدگی، افت‌های مفید و غیرمفید، رطوبت بالا و غیره در گندم‌های محلی مهم است و از آنجا که گندم‌های محلی استان دارای گلوتن و پروتئین پایین است، نیازمند اختلاط با گندم‌های خارجی است تا محصول آرد مورد نظر از لحاظ کشش مطلوب خمیر و کیفیت، مورد رضایت نانوایان محترم قرار گیرد.  

مدیر کنترل کیفیت کارخانه آرد سنبل ماهدشت در پایان خاطرنشان کرد: همه تلاش من در این کارخانه در راستای تولید و عرضه آرد کیفی و مورد رضایت مشتریان است.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران