ارسال به دوست  نسخه چاپي 

هفتمین گردهمایی آسیابانان

آبان‌ماه امسال به همت کانون انجمن‌های صنفی صنایع آرد ایران، فرصتی ایجاد شد تا دوباره شاهد حضور دست اندرکاران صنعت آرد و نان کشور در بخش خصوصی و مسئولین بخش دولتی باشیم.

 

 

این آیین، همهساله به منظور تجلیل از عملکرد فعالان صنعت آرد و بیان چالشها و موانع تولید و صنعت برگزار میشود و مسئولین در جریان نظرات دست اندرکاران صنف و صنعت قرار میگیرند. البته که متأسفانه سالها است علیرغم همت و تلاش رؤسای کانون و انجمنها، هنوز مطالبه صنعتگران خدوم این حوزه آنگونه که باید، محقق نشده است اما باز هم با برگزاری این همایش، فرصتی دست داد تا آسیابانان کشور و مسئولان صنف و صنعت، با صدایی رسا، مشکلاتشان را جهت استماع مسئولان عرضه کنند. شاید همتی باشد و مشکلات پرتکرار این صنف و صنعت زحمتکش، پیگیری و حل شود. صنعتی که هیچگاه استفاده ابزاری از عملکردش برای احقاق حقوقش نداشته و در زمانی که اتحادیه دامداران و تولیدکنندگان لبنیات و غیره برای دولت منشأ جلسات چالشی بودند، بیشترین همراهی و همکاری را با دولت در جهت تأمین نان مردم داشتند و به بیان رئیس انجمن آردسازان، هیچگاه نان مردم را در گرو مطالباتشان قرار ندادند. به امید روزی که مسئولین هم در جهت احقاق حق این صنعت، اقدامات لازم را انجام دهند.

گفتنی است این همایش پس از سه سال وقفه به دلیل وجود پاندمی در کشور برگزار شد در حالی که طی این سالها، متأسفانه صنعت آرد ایران بزرگانی از جمله مرحوم فیضا... شریفی، مدیرعامل کارخانه آرد زرین خوشه هشتگرد و مرحوم ارازعلی شمالی، مدیرعامل آرد مشتری را از دست داد که همواره از پیشکسوتان پیشرو و کارخانههای برتر کشوری بودهاند.

 

 

خبرنگار: ندا کاظمی ترکی