ارسال به دوست  نسخه چاپي 

تشکیل وزارت بازرگانی، نیاز امروز اقتصاد کشور

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: همان‌طور که می‌دانید، طرح احیای وزارت بازرگانی، در مجلس قبلی تأیید شد و اکنون نظر مجلس مساعد است.

 

سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: بیش از 25 درصد از اقتصاد کشور در بخش بازرگانی است و تنظیم بازار و قیمت‌ها در این وزارتخانه انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌ها برای این کار مهیا است، اظهار کرد: تمام شرایط برای ایجاد این وزارتخانه فراهم است و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

این نماینده مجلس ادامه داد: کالاهای اساسی در تنظیم بازار نقش بسزایی دارند بنابراین دولت در این زمینه باید طرح تشکیل وزارت بازرگانی را در دستور کار قرار دهد چراکه می‌تواند تسریع‌بخش ساماندهی بازار کالاهای اساسی باشد.

ولی اسماعیلی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هم با بیان اینکه دولت با تشکیل وزارت بازرگانی موافقت کرده است، تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که وزارت بازرگانی، مستقل وارد عمل شود چرا که یکی از ضروریات امروز جامعه است.

وی گفت: نیاز فوری جامعه، لزوم کنترل بازار، ساماندهی چرخه توزیع کالا و جلوگیری از افزایش قیمت روزانه اجناس و کالاهای اساسی، ما را بر آن داشته است که در جهت تشکیل وزارت بازرگانی وارد شویم و کمیسیون کشاورزی نیز موافق ایجاد این وزارتخانه است.