ارسال به دوست  نسخه چاپي 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگوی اختصاصی:

با هدفمندی یارانه‌ها‌، تولیدکنندگان با مسیر کشت قراردادی همسو می‌شوند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور اقتصادی مقام معظم رهبری گفت: نمایشگاه آگروفود سال جاری در بخش‌ ماشین‌آلات صنایع و همچنین حضور شرکت‌های خارجی، بسیار شایان توجه بود و با استقبال خوب مردم مواجه شده بود.

 

آقامحمدی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: نمایشگاه به ما کمک می‌کند تا الگوی تغذیه را در این صنایع ترویج کنیم. در حال حاضر مشکل تغذیه در میان مردم وجود دارد و دولت با حمایت از صنایع داخلی به ویژه با توجه به کنسرسیوم‌های صنعت غذا، می‌تواند این مشکلات را رفع کند.

وی با تأکید بر تشویق تولیدکنندگان به استقبال از کشت قراردادی اظهار کرد: اکنون که هدفمندی یارانه‌ها در حال اجرا است، ضروری است که کشت قراردادی نیز توسعه پیدا کند و تولیدکنندگان با کشاورزان تعامل مستقیم داشته باشند تا دانه‌های مورد نظر آن‌ها کشت شود. در واقع، این فرصتی خوب برای تولیدکنندگان است که زمینه‌ساز رونق صادرات خواهد شد.

آقامحمدی در ادامه با بیان اینکه پس از برگزاری نمایشگاه آگروفود به دنبال رفع مشکل تولیدکنندگان خواهیم بود، تصریح کرد: با تولیدکنندگان در ارتباط خواهیم بود و جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد تا برخی از معضلات ازجمله سرمایه در گردش که بر اثر تغییر نرخ ارز اتفاق افتاده یا تأمین مالی زنجیره‌ای که بانک مرکزی در حال تلاش برای رفع آن است، برطرف شود. از سوی دیگر مشکلات گمرکی، صادرات و نحوه تبادل مالی و بانکی، از مواردی است که نیازمند بررسی است و به زودی با برگزاری جلسه‌ای، این مباحث را مورد بررسی قرار خواهیم داد.