ارسال به دوست  نسخه چاپي 

گفت‌وگو با شماری از شرکت‌کنندگان در نمایشگاه ایباتک ترکیه

از آن‌جا که نمایشگاه ایباتک ترکیه، یکی از نمایشگاه‌های مهم است که می‌تواند برای صنعت آرد و نان در ایران الگو باشد، به سراغ غرفه‌داران و شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه رفته و گفت‌وگویی با برخی از آن‌ها ترتیب دادیم که در ادامه می‌خوانید.

 

 

 آیهان ییلماز، یکی از فعالان صنعت نان است که به نوعی سالها است روی انواع آرد و نان پژوهش میکند. وی در گفتوگو با خبرنگار نگاه هستی در این باره گفت: سالها است در حال مطالعه روی انواع آردها هستم تا بتوانم بهترین نوع آرد را برای تولید نان معرفی کنم.

وی درباره تولید نان در ترکیه اظهار کرد: نان در ترکیه از کیفیت قابل توجهی برخوردار است و اینجا برای تولید انواع نان لواش و ترتیلا با کیفیت قابل توجه، تلاش میشود البته هر شهری در ترکیه نیز نانهای مخصوص به خود را دارد.

ییلماز درباره کیفیت نان در ایران گفت: درباره نان در ایران تنها میتوانم این را بگویم که نانوایان ایران نان سفید تولید میکنند و این نان در ایران طرفدار دارد اما نکته حائز اهمیت این است که نان سفید برای سلامتی مضر است و تعجب میکنم که چرا نان سفید در ایران محبوب است.

در ادامه گفتوگوها به سراغ یکی از تولیدکنندگان دستگاههای پخت نان در ترکیه رفتیم. وی درباره وضعیت دستگاههای پخت این شرکت گفت: امروزه فرهای پخت در کشور ترکیه به شکل قابل توجهی پیشرفت کردهاند. البته که بعضی فرها همچنان قدیمی هستند اما دستگاههای بسیار پیشرفتهای هم در این میان تولید میشوند.

وی ادامه داد: ایرانیان از مشتریان دستگاههای پخت نان و شیرینی ترکیه هستند.

این تولیدکننده گفت: دستگاههای پخت نان در ترکیه بسیار بهتر از کشورهای دیگر هستند و میتوانند برای بازار ایران بسیار پرسود باشند.

دانشور، مشاور کارخانههای آرد نیز یکی از بازدیدکنندگان نمایشگاه ایباتک استانبول بود. وی درباره حضور در این نمایشگاه و نقش مؤثر آن در صنعت آرد و نان کشور گفت: نمایشگاه ایباتک، فرصتی است تا عرضهکنندگان و بازدیدکنندگان به مبادله آخرین اطلاعات در زمینه نوآوریها، اختراعات و نوآفرینیها بپردازند.

به گفته وی، نمایشگاه ایباتک استانبول، از تمامی زیرساختها در راستای آشنایی با تکنولوژی جدید، برخوردار بوده است.

دانشور خاطرنشان کرد: این نمایشگاه، فرصتی است تا ایرانیان، بیش از پیش با آخرین اطلاعات در این صنعت آشنا شوند.

غرفهداران و بازدیدکنندگان، از شرکت در نمایشگاه ایباتک ترکیه ابراز رضایت داشتند. نمایشگاهی که در فصل زمستان و با وجود بارش سنگین برف در استانبول برگزار شد و تمام امکانات لازم را در اختیار شرکتکنندگان قرار داد.