ارسال به دوست  نسخه چاپي 

دغدغه‌های نانوایان و معیشت آن‌ها را جدی بگیرید

نانوایان دغدغه‌های بسیار زیادی دارند و یکی از آن‌ها که امروز این قشر را به شدت درگیر کرده، صدور جواز برای احداث واحدهای جدید نانوایی است که ترس آن‌ها را از ورشکستگی و کاهش فروش، بیشتر و بیشتر می‌کند.

 

نانوایان قشری هستند که در هر شرایطی پای تنور می‌ایستند و به عبارتی صورت‌سوخته و سینه‌سوخته روزهای سرد و گرم زندگی‌شان هستند اما نگرانی‌های آن‌ها از وضعیت معیشت و کسب‌وکارشان، می‌طلبد که مسئولین بیش از این به فکر این قشر باشند. ساماندهی موضوع نرخ و توجه به معیشت نانوایان، می‌تواند مشکلات آن‌ها را برای همیشه از میان بردارد چرا که اگر نانوایی درآمد مطلوب داشته باشد، نان سالم و باکیفیت تولید کرده و به دست مردم می‌دهد.

ایران یکی از کشورهایی است که می‌تواند در تولید نان سنتی، صاحب‌نظر باشد. نان در سفره ایرانی‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است اما چند سالی است که به جای کیفیت، افزایش ضایعات بیشتر و بیشتر شده و همین موضوع منجر با آن می‌شود که کارگر حرفه‌ای هم از این صنف برود و نانوایانی هم که پای تنور می‌ایستند، دیگر انگیزه‌ای برای تولید نان نداشته باشند.

در پایان باید بیش از هرچیز به این نکته توجه داشت که دغدغه‌های نانوایان، با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد و توجه به این موضوع، می‌تواند منجر به آن شود که کیفیت نان کشور به بهترین درجه برسد.