ارسال به دوست  نسخه چاپي 

رفع مشکل مالیات نانوایی‌های حجیم و نیمه‌حجیم

یکی از چالش‌های نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم که سال‌ها است با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، موضوع مالیات است که برخی مواقع، آن‌ها را سردرگم می‌کند!

 

نانوایی، یک واحد صنفی است که روزانه پخت دارد بنابراین اگر قرار است مالیاتی پرداخت شود، باید بر اساس پخت روزانه انجام گیرد اما مدتی بود که نانوایان با این موضوع به مشکل برخورده بودند که سازمان امور مالیاتی شرایط آن‌ها را درک نکرده و تفاوت صنف آن‌ها را با سایر صنوف، در نظر نمی‌گیرد.

اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم هم به دنبال آن است که مشکل مالیات نانوایان را مرتفع کند و در همین راستا مشاوری را در این زمینه در اتحادیه مستقر کرده است تا اطلاعات لازم را به نانوایان ارائه نماید تا دیگر با چالشی تحت عنوان مالیات مواجه نشوند و البته از طریق این مشاور و با ارائه اسناد و مدارک لازم، دیگر به میزان صحیح مالیات از نانوایان دریافت می‌شود.

نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم، قشری هستند که باید حمایت شوند زیرا می‌توانند نان‌های متنوع خود را به رقابت با سایر کشورهای دنیا بگذارند. البته با تلاش‌های رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه‌حجیم، این موضوع تا حدودی انجام شده است و به نظر می‌رسد که با این روال، به تدریج مشکلات واحدهای نانوایی حجیم و نیمه‌حجیم رفع خواهد شد.