ارسال به دوست  نسخه چاپي 

روند‌هایی که بازار نانوایی‌ صنعتی آسیا را در سال 2022 تغییر می‌دهد

بازار نانوایی‌های صنعتی آسیا به سرعت در حال تغییر است و دستخوش مواردی مانند تولید پایدار و گیاهی و همچنین کاهش قند و غنی‌سازی محصولات قرار گرفته است.

 

به گزارش نگاه هستی به نقل از Bakery and snack، این بازار با چندین روند جدید و بزرگ مواجه است که در حال تعریف مجدد خواستههای مصرفکنندگان هستند. هر یک از روندهای اصلی برای سال 2022، نشاندهنده تغییر قابل توجهی برای صنعت است. آنها در مجموع در حال تغییر شکلی هستند که برای موفقیت در بازار نانوایی صنعتی در آسیا لازم است.

روند کاهش قند، نشاندهنده میزان تغییری است که هماکنون در حال انجام است. پس از سالها که چاقی به یک مشکل رو به افزایش تبدیل شد، کشورهای آسیایی و مصرفکنندگان، به غذاهایی که به نظر میرسد به حل این مشکل کمک میکنند، روی آورده و به دنبال محصولاتی هستند که قند کمتری دارند.

آمار بزرگسالان دارای اضافه وزن و چاقی در مالزی از 21 درصد در سال 1996 به 48 درصد در سال 2015 افزایش یافت. به طور مشابه، شیوع دیابت از 12 درصد در سال 2006 به 18 درصد در سال 2015 افزایش یافت. این روند و پیامدهای آن برای بهداشت عمومی مردم، دولت مالزی را بر آن داشت تا مالیاتی بر نوشیدنیها و تمام خوراکیهای شیرین وضع کند.

در سایر کشورهای آسیایی مانند فیلیپین و تایلند نیز برای محصولات شیرین، مالیات وضع میکنند و سنگاپور، مردم را به انتخاب سالمتر تشویق میکند. یک مطالعه نشان داد که 87 درصد مردم آسیا و اقیانوسیه، سعی در کاهش مصرف محصولات شیرین دارند.

 

مسائل زیست محیطی

نانوایی صنعتی، با روند کاهش قند دست و پنجه نرم میکند در حالی که با بسیاری از تغییرات دیگر در بازار، سازگار است. در حال حاضر، پایداری، یک نگرانی قابل توجه برای مصرفکنندگان در آسیا است، همانطور که یک نظرسنجی نشان داد اکثریت قریب به اتفاق اندونزیاییها، در گروههای سنی مختلف، بسیار نگران مسائل زیستمحیطی از جمله جنگلزدایی، کاهش منابع طبیعی و تولید زباله هستند. 6 نفر از هر 10 نفر در آسیای جنوب شرقی، از تغییرات آبوهوایی ابراز نگرانی کردهاند.

 

شکلات گیاهی

نگرانی در مورد محیط زیست، به افزایش مصرف محصولات گیاهی در آسیا کمک میکند. پیشبینی میشود تقاضا برای برخی از دستهبندیهای محصولات و مواد اولیه گیاهی، 200 درصد در طول پنج سال رشد کند زیرا مصرفکنندگان، رژیم غذایی خود را در پاسخ به نگرانیهای محیطی و بهداشتی تغییر میدهند. با توجه به اینکه محصولات حیوانی برای برخی از محصولات سنتی نانوایی اهمیت دارند، این روند بر بازار نانواییهای صنعتی نیز تأثیر میگذارد. 

به عنوان مثال، شکلات تلخ معمولاً به طور طبیعی، گیاهی است اما شکلات سفید با استفاده از شیر تهیه میشود و برای تولیدکنندگانی که به این ماده متکی هستند و میخواهند تقاضا برای غذاهای گیاهی را برآورده کنند، مشکل ایجاد میکند. این وضعیت، فرصتی را برای تولیدکنندگانی که میتوانند شکلات سفید را با استفاده از محصولات گیاهی تولید کنند، فراهم کرده است.

 

ارتقای تغذیه

تمرکز بر تغذیه سالم، علاقهای روزافزون به محصولات مغذی ایجاد میکند. فرمولاسیون مجدد محصولات با فیبر و پروتئین بالا و چربی کم، نانوایان را قادر میکند تا گروه بزرگتری از مصرفکنندگان را هدف قرار دهند. حدود دو سوم مصرفکنندگان علاقه به مصرف محصولات نانوایی با پروتئین بالا دارند.

پس از همهگیری، مردم به جای خرید اقلام تکی، به دنبال بستهبندیهای چندتایی هستند. این تغییر، نیاز به محصولاتی با ماندگاری بیشتر یا قابل انجماد را پررنگتر میکند.