ارسال به دوست  نسخه چاپي 

پیشنهاد مدیرعامل آرد درخشان قم به دولت جدید:

کار صنعت گندم، آرد و نان را به اهلش بسپارید

مدیرعامل آرد درخشان قم خاطرنشان کرد: آقای رئیسی اگر می‌خواهد یک عمر مردم دعایش کنند، نیازی نیست اقدامات عجیب و غریب انجام دهد فقط کافی است کارها را به کاردان‌ها بسپارد.

 

علی پهلوان‌زاده از جمله فعالان آسیابانی است که در استان تهران و قم به خوبی توانسته با تولید محصول باکیفیت، رضایت نانوایان را جلب کند. وی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی چاره تمامی مشکلات صنعت آرد و نان را سپردن امور به فردی کارشناس و آگاه دانست.

وی بیان کرد: مسئولان در حوزه سیاست‌گذاری گندم، آرد و نان، خواسته یا ناخواسته با اتخاذ تصمیماتی موجب شدند که صنعت آرد کشور علی‌رغم پتانسیل‌های بالایی که دارد، نتواند به حق و جایگاه واقعی خود برسد و چه در زمینه داخلی و چه در حوزه صادرات، با ایجاد محدودیت، بیش از پیش دست تولیدکنندگان آرد را بستند.

مدیرعامل آرد درخشان قم بر آزادسازی آرد و نان تأکید کرد و گفت: با آزادسازی گندم، آرد و نان می‌توان بر بسیاری از مشکلات این صنعت فائق آمد به گونه‌ای که کارخانه‌های آرد با خرید مستقیم گندم از کشاورز، می‌توانند دلالان و واسطه‌ها را از این چرخه حذف کنند. در واقع با آزادسازی و رها شدن صنعت گندم، آرد و نان از قید یارانه، دیری نمی‌پاید که این صنعت کیفی شده و قیمت واقعی خود را پیدا خواهد کرد و هم تولیدکننده و هم مصرف‌کننده، راضی خواهند بود و از سوی دیگر هزینه هنگفتی هم که دولت طی این سال‌ها صرف این زنجیره کرده، در راستای توسعه این صنعت و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر صرف خواهد شد.

 

آقای رئیس جمهور، کار را به کاردان بسپار!

پهلوان‌زاده با تأکید بر سپردن کار حوزه گندم، آرد و نان به افراد کاردان و فعالان این حوزه تصریح کرد: تجربه ثابت کرده است که هرکاری را باید به اهلش سپرد تا از عهده آن برآید. تصمیم‌گیری‌های شتاب‌زده و خلق‌الساعه و بدون نظرسنجی و مشورت با فعالان صنعت گندم، آرد و نان، موجب شده که شاهد وضعیت کنونی باشیم بنابراین مسئولان کشور اگر می‌خواهند صنعت آرد پابرجا باشد و بتواند در آینده نزدیک از جمله صادرکنندگان باشد، باید با دید جدی‌تر به این صنعت بنگرند و با انتصاب افراد شایسته و مشاوره با کارشناسان این حوزه، گامی مثبت در توسعه و پیشرفت این صنعت استراتژیک بردارند.