ارسال به دوست  نسخه چاپي 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان فارس:

تداوم بازدیدها، روان‌سازی تصمیمات دولت را به دنبال خواهد داشت

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان فارس گفت: در حوزه ذخیره‌سازی گندم، طی چند سال اخیر بسیار تلاش کردیم که کارخانه‌ها را به سمت ذخیره‌سازی مدرن سوق دهیم و در همین راستا ساخت سیلوهای فلزی و بتنی که محل ذخیره‌سازی گندم استان هستند، در کارخانه‌های آرد آغاز شد.

 

مهندس مهدی جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه هستی بیان کرد: این اقدام دارای چند مزیت است که می‌توان به صرفه‌جویی در حمل گندم و هزینه‌های تصاعدی آن اشاره کرد که باری بسیار سنگین بر بدنه دولت تحمیل می‌کند.

وی با اشاره به شیوه ذخیره‌سازی گندم در کارخانه‌های آرد استان گفت: با در نظر گرفتن یک شعاع منطقی از هر کارخانه آرد، گندم کشت شده در مناطق مختلف باید در نزدیک‌ترین کارخانه، ذخیره‌سازی شود و با توجه به اینکه استان فارس دارای چند اقلیم است، در صورتی که کارخانه‌ها بتوانند در راستای ذخیره‌سازی گندم‌ها به تفکیک اقدام نمایند، در زمان تولید آرد می‌توانند با اختلاط مناسب، آرد باکیفیت تولید و عرضه کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان فارس اضافه کرد: در واقع یکی از اهداف ما در ذخیره‌سازی به شیوه مدرن، تفکیک گندم مناطق در راستای تولید باکیفیت آرد است. از سوی دیگر ذخیره کردن گندم در انبارهای مکانیزه و نیمه‌مکانیزه، نیازمند اصولی است که باید رعایت شود.

جمالی در بخش بعدی گفته‌های خویش با بیان اینکه قدم اول و سنگ‌بنای درجه‌بندی کارخانه‌های آرد در استان فارس، ذخیره‌سازی است، تصریح کرد: یکی از فاکتورهای درجه‌بندی کارخانه‌های آرد، موضوع ذخیره‌سازی است که ما زیرساخت‌های لازم را برای کارخانه‌های آرد فراهم کرده‌ایم. اگر به موضوع ذخیره‌سازی و استانداردها و زیرساخت‌های آن در کارخانه‌های آرد بی‌توجه باشیم، بدون شک موضوع درجه‌بندی مخدوش خواهد شد.

وی در پایان درباره بازدید دکتر جبارزادگان و هیأت همراه از پتانسیل‌ها و صنعت آسیابانی استان فارس گفت: مراکز روابط عمومی، انعکاس‌دهنده تمام روابط سازمان‌ها با سایر دستگاه‌ها هستند. شرکت بازرگانی دولتی ایران و اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس، خدمت‌رسان هستند و با توجه به اینکه خرید، تهیه، تأمین و ذخیره‌سازی و قوت لایموت مردم مرتبط با این ارگان‌ها است بنابراین عملکرد شرکت بازرگانی دولتی ایران و اداره‌های تابعه، مورد حساسیت ویژه است و همواره از سوی آحاد جامعه مورد نقد قرار می‌گیرد. ما تلاش می‌کنیم که این خدمت‌رسانی به نحو احسن انجام شود بنابراین حضور دکتر جبارزادگان بسیار مغتنم بود که می‌تواند با حضور میدانی در بین خدمت‌گیرندگان، اقدامات را مورد ارزیابی قرار داده و سپس در راستای انعکاس اشکالات، نواقص و نقدها اقدام نماید تا ما بتوانیم با اصلاح روش‌ها و رفع معایب، خدمات بهتری را ارائه کنیم.

 

خبرنگار: ساناز مرادیان عنبران